PARTNERI: Prihlásenie | Registrácia | Objednávka

Články

Tagy

Zima na dlažbe

Zima sa nezadržateľne blíži. Pre mnohých z nás to znamená výmenu grilovačiek a záhradných osláv za teplo obydlia a presun zo svojich dvorov do interiéru. Trendy zo zahraničia však už dlho ukazujú, že byť celú zimu zatvorený doma môže byť škoda. Naše dvory ponúkajú možnosti aktívneho využitia aj počas chladnejšieho zimného obdobia. Mnohé exteriérové aktivity sú  zároveň zdraviu prospešné. Pre aktívne využívanie dvora počas zimy je nenahraditeľným  prvkom aj exteriérová dlažba. Tá umožňuje tráviť voľný čas na dvore aj počas daždivých a snežných dní, kedy je terén vlhký a podmáčaný. Zároveň tvorí dôležitý prvok z hľadiska bezpečnosti. Kvalitná značková dlažba určená pre exteriér je mrazuvzdorná a má protišmykové vlastnosti. Možností, ako dlažbu využiť v zime je veľa,  i keď sa to bežnému užívateľovi tak javiť nemusí. V tomto článku sme zhrnuli trendy pri využívaní dvora, ktorými sa môžete inšpirovať.     

Otužovanie

Hitom posledných rokov je otužovanie. To môže mať pozitívny vplyv na zdravie a imunitu.  Dôležité je však začať s otužovaním správne. Pri akomkoľvek otužovaní je potrebné poradiť sa najskôr s odborníkom. Mnohí začiatočníci si mylne myslia, že otužovanie znamená decembrový kúpeľ v miestnom rybníku. Nesprávny postup pri otužovaní môže naopak zdraviu škodiť. Začať s otužovaním je potrebné pozvoľna a odporúčané je otužovať sa na úvod napríklad vzduchom. Teda dopriať si v zime poobednú kávu na svojej terase môže byť dobrým štartom pre postupné otužovacie aktivity. Pravidelné a hlavne rozumné vystavovanie sa chladu môže byť pre ľudský organizmus veľmi prospešné. Postupné otužovanie môže trvať až dva roky, kedy si vaše telo zvykne na chlad a tým posilní váš imunitný systém. Pre pokročilých môže byť skvelý impulz plávanie v bazéne aj mimo letných mesiacov alebo krátkodobá chôdza na boso v snehu. Takýmto spôsobom sa môžete otužovať aj v zime. Je však dôležité myslieť na kvalitnú dlažbu, ktorá je protišmyková. Najlepším riešením sú štruktúry s malými výstupkami kameniva. Dlažbu s týmito vlastnosťami môžete nájsť v našom portfóliu pod názvom IMPERIAL Exclusive. Vyznačuje sa kvalitou a čistým dizajnom a často je využívaná práve k bazénom, na terasy a na prepojenie interiéru s exteriérom.

Vonkajšia sauna

K studeným bazénom patrí vyhriata sauna. Ešte väčší pôžitok ako spoločné saunovanie vo wellness centrách ponúka vlastná domáca sauna, ktorá je dnes široko dostupná v rôznych prevedeniach. Od samostatne stojaceho saunového domčeku po saunu integrovanú v dome s výstupom na dvor. Vďaka širokej ponuke už do vlastnej sauny nemusíte investovať desaťtisíce eur. Vonkajšia sauna umožní zjednotenie s prírodou a pri saunovaní môže ponúkať krásne romantické výhľady. Zároveň náš dvor ponúka priestor na otužovanie v snehu, bazéne alebo prírodnom jazierku pri saunovom procese. Tieto prvky domáceho wellnessu viete vizuálne prepojiť jednoduchým chodníkom, ktorý krásne doplní vašu záhradnú architektúru. Taktiež slúži k jednoduchému presunu z jedného bodu do druhého tak, aby bol bezpečný a príjemný pre vaše chodidlá.

Vírivka

Ťažko si predstaviť idylickejší mrazivý zimný večer, ako večer strávený kúpeľom v horúcej vírivke s pohárikom šampanského s krásnym výhľadom, ktorý ponúka váš dvor. Dopriať si tento relax môže každý majiteľ rodinného domu. Vlastná vírivka dnes už nie je výsadou milionárov a niektoré modely kúpite za menej ako 300 €. Okrem relaxu môže vírivka prinášať viaceré zdravotné benefity pri uvoľnení stresu a napätia.

Zimné grilovačky

Milujete grilovanie? Stretnutia s rodinou alebo priateľmi je vhodné presunúť do exteriéru aj počas zimných mesiacov. Nenahraditeľným elementom pri stretávaní je oheň, ktorý prináša teplo a pohodu do každej domácnosti. Ak nemáte k dispozícii gril, je možné využiť aj ďalšie možnosti, ktoré ponúka trh - od elektronických až po plynové produkty, ktoré nahradzujú klasické palivá ako je drevo a uhlie. Patrí k nim plynový krb, oheň na bioetanol alebo elektrické ohrievače. Týmito produktmi si môžete predĺžiť pobyt vonku o niekoľko týždňov. Ak by ste však mali chuť na väčší projekt, môžete vo vašej záhrade postaviť pergolu alebo zimnú záhradu, ktorá vás ochráni pre zimou a dažďom. Takáto pergolu môžete prepojiť s terasou a oddeliť ju presklenou časťou. O zjednotenie vizuálu sa postará dlažba, ktorá bude prepájať priestor pod pergolou a vonkajšou terasou. Výhodou je grilovanie na terase a stolovanie pod pergolou, ktorú si viete vyhriať na príjemnú teplotu. Príprava jedla na dvore nemusí byť len výsadou osláv a špeciálnych príležitostí. V spojení so saunou a vírivkou môže byť zimná vonkajšia párty pre hostí nezabudnuteľná. Estetický zážitok hostí umocní aj vhodne zvolená dlažba, ktorá reflektuje najnovšie dizajnové trendy.

Obľúbenými modelmi tejto sezóny sú GRANDEVARIO XL. Dlažbu GRANDE zákazníci preferujú pre melírované farebné odtiene a možnosť vybrať si až z 8 neštandardných farebných prevedení, ktoré dodajú domovu nádych jedinečnosti. Model VARIO XL zákazníci obľubujú pre možnosť variabilných riešení pri kombinovaní vzoru. Pre ekonomicky a ekologicky zmýšľajúcich zákazníkov je voľbou číslo 1 nová EKO RADA. Dlažby EKOLINE multiformát, EKO 7, EKO 6EKO TOPLINE V boli navrhnuté, aby ich výroba bola energeticky úspornejšia a šetria tak planétu aj vašu peňaženku. Zároveň sú ich sivé farebné odtiene z dlhodobého hľadiska optimálnou voľbou, pretože sivá nikdy nevyjde z módy.

Športovanie a zábava s deťmi  

Aktívny životný štýl by sme si mali udržať bez ohľadu na ročné obdobie. Aj zima prináša možnosti na pohybové aktivity na našom dvore. Ranná rozcvička na čerstvom vzduchu sa môže stať pravidelným rituálom prinášajúcim zdravotné benefity. Deti dokážeme zabaviť stavaním snehuliaka, iglu alebo guľovačkou. Ak je však vonku mokrý trávnik a blato, vtedy sa dlažba stáva skvelým spoločníkom na hry. Taktiež vďačným priestorom na detské kresby. Pri akejkoľvek pohybovej aktivite je nutné myslieť na bezpečnosť. Najmä v zimnom období môže byť terén šmykľavý. Najviac úrazov v zimnom období vzniká práve pošmyknutím. Preto je dôležitým prvkom na našom dvore práve kvalitná dlažba s protišmykovými vlastnosťami. Pri vývoji dlažieb v ABW myslíme v prvom rade na bezpečnosť. Všetky naše dlažby majú nekompromisne protišmykové vlastnosti. Vlajkovou loďou v protišmykových parametroch je prémiová dlažba IMPERIAL, ktorá bola špeciálne navrhnutá k bazénom a na terasy.    

Zaujali vás naše inšpirácie na zimné využitie dvora, no nemáte ešte vyriešenú dlažbu? Navštívte našu výstavnú plochu ABWland, kde vám naši špecialisti pomôžu s výberom  dlažby, ktorá vám umožní využívať váš dvor aj v zimnom období. 

   

Zima na dlažbe
Predchádzajúci článok
7 najtrendovejších dlažieb roku
7 najtrendovejších dlažieb roku

Dobrá rada nad zlato. EKO RADA.

Myslíme na Vás pri nahrnovaní nových produktov. Čerpáme z našich dlhoročných skúsenosti a z vašich podnetov. Nepretržite sleduje trh a najnovšie trendy, ktoré formujú naše produkty. Preto sme sa rozhodli vykročiť novou cestou, ktorá nám umožní vytvoriť nový a moderný prvok vysokej kvality za priaznivú cenu.  

Produkty EKO RADY sú vyrábané prevažne v sivých odtieňoch a energeticky úsporné, tak aby mali menšiu uhlíkovú stopu. Spojili sme všetky výhody moderných prvkov, aby sme vytvorili nové produkty šetrné k prírode a ľudom.

Eko 6 combi

Ekoline 5 Multiformát 

Ekoline Multiformát

Eko Topline V

Eko 6

Eko7

Odobrali sme farbivá, ktoré sú náročnejšie na spotrebu energií a fosílnych palív. Keďže farebné prvky vznikajú pridaním farbív do zmesi cementu. Taktiež je potrebné farbivá dovážať a tým vzniká uhlíková stopa. V prípade sivých dlažieb tvorí odtieň samotný sivý cement, preto nie je potrebné pridávať žiadne farbivá navyše. Naša EKO RADA si zachováva svoju kvalitu a štandard, svojím pórovitým povrchom postupne prepúšťa vodu, ktorá zostáva v pôde a neodteká preč. Takýmto spôsobom vieme udržať dažďovú vodu, ktorá je nevyhnutná pre rastliny a stromy v okolí domu. Klasický sivý cement je prírodný materiál a skvele zapadne do exteriéru, zároveň neznečisťuje pôdu a má dlhodobú životnosť. Ak je správne zhotovená pokládka je pre vás takmer bez údržbová. Ak hľadáte ekonomickú a ekologickú dlažbu, tak je to pre vás skvelá voľba.

Prevažnú väčšinu našich produktov vyrábame v sivých odtieňoch, ktoré sú rovnako atraktívne a kvalitné ako produkty s pridanými farbivami. Tieto produkty patria medzi naše najpredávanejšie. Zároveň si zachovávajú svoj industriálny dizajn, ktorý krásne doplní modernú architektúru, no zároveň svojím všedným vzhľadom zapadne do klasickej stavby. V širšom spektre má Eko rada obrovský potenciál vytvoriť vaše vysnívané miesto na život.

Všetky menované produkty sa vyznačujú nadčasovým dizajnom a profesionálnou kvalitou. Je to dokonalá voľba pre váš nový projekt. Jednoduché línie doplnené širokou škálou sivých odtieňov. Produkty Eko sú odvodené od názvu ekologický a ekonomický. Číslo na konci názvu napovedá o akú hrúbku prvku sa jedná.  Ak sa pozriete na škálu nosnosti týchto dlažieb, tak všetky sú pojazdné autom do 3,5 tony. Okrem Eko 7, ktorá je pojazdná aj nákladným autom nad 3,5 tony. Týka sa toho hlavne zákazníkov, ktorý premýšľajú nad parkoviskom pre nákladné autá. Samozrejme nie je nutné používať jeden typ dlažby. V našom portfóliu nájdete rôzne veľkosti a kombinácie, ktoré vám doplnia exteriérovú časť vášho domova

Nasledujúci článok
Sivá nie je nuda
7 najtrendovejších dlažieb roku

Dobrá rada nad zlato. EKO RADA.

Myslíme na Vás pri nahrnovaní nových produktov. Čerpáme z našich dlhoročných skúsenosti a z vašich podnetov. Nepretržite sleduje trh a najnovšie trendy, ktoré formujú naše produkty. Preto sme sa rozhodli vykročiť novou cestou, ktorá nám umožní vytvoriť nový a moderný prvok vysokej kvality za priaznivú cenu.  

Produkty EKO RADY sú vyrábané prevažne v sivých odtieňoch a energeticky úsporné, tak aby mali menšiu uhlíkovú stopu. Spojili sme všetky výhody moderných prvkov, aby sme vytvorili nové produkty šetrné k prírode a ľudom.

Eko 6 combi

Ekoline 5 Multiformát 

Ekoline Multiformát

Eko Topline V

Eko 6

Eko7

Odobrali sme farbivá, ktoré sú náročnejšie na spotrebu energií a fosílnych palív. Keďže farebné prvky vznikajú pridaním farbív do zmesi cementu. Taktiež je potrebné farbivá dovážať a tým vzniká uhlíková stopa. V prípade sivých dlažieb tvorí odtieň samotný sivý cement, preto nie je potrebné pridávať žiadne farbivá navyše. Naša EKO RADA si zachováva svoju kvalitu a štandard, svojím pórovitým povrchom postupne prepúšťa vodu, ktorá zostáva v pôde a neodteká preč. Takýmto spôsobom vieme udržať dažďovú vodu, ktorá je nevyhnutná pre rastliny a stromy v okolí domu. Klasický sivý cement je prírodný materiál a skvele zapadne do exteriéru, zároveň neznečisťuje pôdu a má dlhodobú životnosť. Ak je správne zhotovená pokládka je pre vás takmer bez údržbová. Ak hľadáte ekonomickú a ekologickú dlažbu, tak je to pre vás skvelá voľba.

Prevažnú väčšinu našich produktov vyrábame v sivých odtieňoch, ktoré sú rovnako atraktívne a kvalitné ako produkty s pridanými farbivami. Tieto produkty patria medzi naše najpredávanejšie. Zároveň si zachovávajú svoj industriálny dizajn, ktorý krásne doplní modernú architektúru, no zároveň svojím všedným vzhľadom zapadne do klasickej stavby. V širšom spektre má Eko rada obrovský potenciál vytvoriť vaše vysnívané miesto na život.

Všetky menované produkty sa vyznačujú nadčasovým dizajnom a profesionálnou kvalitou. Je to dokonalá voľba pre váš nový projekt. Jednoduché línie doplnené širokou škálou sivých odtieňov. Produkty Eko sú odvodené od názvu ekologický a ekonomický. Číslo na konci názvu napovedá o akú hrúbku prvku sa jedná.  Ak sa pozriete na škálu nosnosti týchto dlažieb, tak všetky sú pojazdné autom do 3,5 tony. Okrem Eko 7, ktorá je pojazdná aj nákladným autom nad 3,5 tony. Týka sa toho hlavne zákazníkov, ktorý premýšľajú nad parkoviskom pre nákladné autá. Samozrejme nie je nutné používať jeden typ dlažby. V našom portfóliu nájdete rôzne veľkosti a kombinácie, ktoré vám doplnia exteriérovú časť vášho domova

Tagy