PARTNERI: Prihlásenie | Registrácia | Objednávka

Články

Tagy

Mediterán - farba tohto leta

Mediterán je charakteristickým názvom pre okolie stredozemného mora. Jeho slnečné pobrežie je veľkým lákadlom pre mnohých dovolenkárov z celého sveta. Každý z nás túži objaviť čaro prímorských letovísk. Neopakovateľná atmosféra Stredomoria môže tento rok zavítať aj do vašej záhrady. Pripravili sme si pre vás novinku, ktorá svojím dizajnom prinesie pocit Stredomoria ako na dovolenke.

Eko mediteran multiformát patrí medzi našu horúcu novinku, ktorú predstavujeme ako limitovanú edíciu tohto roku. Pomenovanie mediteran je odvodený z odborného názvu pre okolie Stredozemného mora, ktoré je charakteristické farbami v zemitých tónoch. Teplé tóny mediteranu evokujú prímorskú atmosfér, ktorú som dosiahli miesením farbených pigmentov, betónu a kremičitého piesku. Odtiene sú vyvážené, tak aby sa navzájom dopĺňali a vytvárali preliv prírodných tónov. Svetlé odtiene striedajú tmavé v nekonečnom vzore. Dlažba je skvelým riešením pre výstavbu terasy, chodníka a parkovacieho miesta pri vašom dome. Hrúbka 6 cm je pojazdná automobilom do 3,5 tony. Vytvorte si miesto s príchuťou Stredomoria priamo u vás na záhrade, aby každý deň bol príjemným oddychom pre vás a vašu rodinu.

Ak chcete aby váš domov bol príjemným miesto, kde sa radi vraciate. Určite zbystrite pozornosť. Dôležitou súčasťou pre pohodlné bývanie je vhodne zvolený interiér. Ten by mal však korešpondovať s exteriérom vášho domu. Jedná sa hlavne o časť s otvorenou terasou, ktorá slúži ako prepojenie medzi exteriérom a interiérom. Táto časť by sa mala prepájať, či už materiálovo alebo farebne, tak aby nepôsobila rušivým dojmom. Čo sa týka odtieňu mediterán je skvelým spoločníkom pri kombinovaní svetlých alebo tmavých odtieňov. Táto výhoda sa v exteriérovej časti využite hlavne pri výbere fasády a plotov. Samozrejme netreba zabúdať na strešnú časť domu, ktorá zohráva veľkú rolu pri výbere fasády, okien a dverí. Mediterán ponúka širokú škálu teplých odtieňov, ktoré viete vzájomne kombinovať a prepájať.

Mediterán - farba tohto leta

 

 

Pripravili sme si pre vás pár typov ako vhodne kombinovať odtieň mediterán s ďalšími našimi produktami.

Obrazok     Alpský pot štiepany - piesková                  Alpský plot štiepany - hnedá             Alpský plot ideal štiepaný - antracit

 

Obrazok               Plot lineal - béžová                                   Plot ideal hladký - jura                      Antico plotový systém - hneda

 

 

 

 

Predchádzajúci článok
4-KA: dlažba na rekonštrukcie
4-KA: dlažba na rekonštrukcie

Plánujete renováciu alebo kompletnú stavbu nového oplotenia rodinného domu, chaty alebo záhrady? Riešite otázku výberu vhodného materiálu a prevedenia tak, aby ste boli s konečnou realizáciou a výsledkom spokojní, či už po stránke funkčnosti, estetiky alebo budúcej údržby?

V dnešnej dobe si môžete vyberať zo skutočne širokej ponuky. Na trhu je v ponuke množstvo materiálov, štýlov a farebných prevedení plotov. 

Pri výbere plota treba brať do úvahy výslednú cenu za materiál, ale aj za kvalitné odborné zhotovenie. Na ňom by sme rozhodne šetriť nemali, pretože pár ušetrených eur pri zlej realizácii môže spôsobiť škodu pár tisíc eur navyše pri dodatočnej rekonštrukcii oplotenia.

Ideálne je, ak je návrh plotu súčasťou projektu stavby, kde je zohľadnené všetko, čo budúci obyvatelia požadujú. Pri starších stavbách závisí od majiteľa, či sa obráti na autorizovaného architekta alebo nie.

V takom prípade odporúčame zákazníkom využiť služby overených predajcov, ktorí ponúkajú bezplatné poradenstvo a tvorbu návrhu na konkrétny typ objektu.

Ďalšou vyhľadávanou možnosťou je nakúpiť plot priamo u výrobcu. Pre zákazníkov máme k dispozícii výstavnú plochu ABWland, kde na 2500 m² nájdete horúce novinky aj rokmi overené bestsellery. Jednou z výhod výberu plota u nás je získanie bezplatného dizajnového poradenstva a v prípade kúpy aj bezplatný plán realizácie. Ak nemáte na montáž svojho realizátora, odporučíme vám overených realizátorov.

Aký materiál na plot zvoliť?

Najviac používané materiály plotov sú drevo, kov a betón. Každý z nich má svoje prednosti, ale aj nevýhody, ktoré sme pre vás stručne zhrnuli.

Drevený plot

Často používaným materiálom, hlavne na vidieku je drevo. Používa v rôznych prevedeniach - či už ako guľatina, rezivo alebo v kombinácii s inými materiálmi. 

Hlavne v posledných rokoch sa teší obľube ako obnoviteľná surovina s minimálnym dopadom na životné prostredie. Treba ale mať na zreteli správne ošetrenie, ktoré zabezpečí dlhodobú ochranu proti hnilobe a hmyzu. Bežne používané nátery vám síce zabezpečia krátkodobú ochranu, ale treba ich pravidelne obnovovať, čo tiež predstavuje ďalšie náklady (čas/práca + cena za náter). Nutnosť častého ošetrenia a nižšia životnosť je hlavnou nevýhodou drevených plotov, ktorá odrádza od tejto voľby veľkú skupinu zákazníkov.

Pletivá

Výhodami tohto typu oplotenia sú dobrá schopnosť kopírovať terénne nerovnosti, široká ponuka pevností, antikorózna úprava, priaznivá cena, jednoduchá a rýchla montáž.

Výraznou nevýhodou, ktorá odrádza väčšinu majiteľov rodinných domov je nedostatok súkromia. Susedské vzťahy nemusia byť vždy ideálne. V týchto prípadoch sa chceme prirodzene vyhnúť kontrolným pohľadom okolia. Hlavne ak je súčasťou pozemku miesto na odpočinok a relax ako sedenie, ležadlo či  bazén.

Ďalšia nezanedbateľná nevýhoda je nedostatočná schopnosť izolácie od hluku a prachu z  frekventovaného okolia. V prípade blízkosti cesty alebo chodníka toto riešenie nepripadá do úvahy. Na pohode nám určite nepridá ani hlasné štekanie okolo prechádzajúcich venčiacich sa psov na nášho štvornohého člena rodiny.

Kovové ploty

Nevýhody nedostatočnej eliminácie hluku a nižšej miery súkromia majú i kovové ploty z rôznych profilov, sériovo vyrábané vzory aj originálne kúsky od  kováčskych majstrov. Niektoré sú hotové umelecké diela, na ktoré môžu byť majitelia právom hrdí. Ak sa k domu hodia, sú ako čerešnička na torte a vedia dotvoriť jeho jedinečný osobitý ráz a prezentovať vkus majiteľov. Treba sa však zmieriť s vyššie uvedenými nevýhodami.   

Betónové ploty

V posledných rokoch sa do popredia dostávajú vďaka jednoduchosti, vzhľadu a rýchlosti realizácie betónové ploty. Neustály vývoj a inovácie posunuli betón do popredia záujmu koncových zákazníkov aj architektov. Hlavne pre ich širokú ponuku vzorov, farebných prevedení, či možnosť komplexného riešenia všetkých plôch v okolí rodinných domov ako sú dlažby, palisády, obrubníky, schody sa stávajú často voľbou číslo jedna.  

Vďaka variabilnosti prvkov umožňujú neobmedzené členenie plochy plotu piliermi a prvkami z iných materiálov a ponúkajú možnosť vyskladať prakticky čokoľvek.

Široká ponuka povrchov vynikne ako súčasť minimalistickej, modernej, ale i klasickej architektúry.  

Štiepaný alebo otesaný povrch pripomína vzhľad prirodzeného kameňa a bohatá ponuka farebných odtieňov súčasne umožňuje dobrú kombinovateľnosť s rôznymi dlažbami a exteriérovými prvkami.  

Betón ako materiál spĺňa pre zákazníkov tie najvyššie kritéria ako ekologickosť, jednoduchá údržba, požiarna ochrana, vysoká pevnosť a mrazuvzdornosť.  

K najväčším výhodám betónových plotov patrí aj jeho jednoduchá a nenáročná výstavba. Aj preto sú veľmi efektívnym, rýchlym a často aj lacnejším riešením ako si zabezpečiť súkromie v porovnaní s inými typmi plotov.

Ladenie plotu s dlažbou

Ako správne kombinovať plot a dlažbu? Základné pravidlo ladenia je pravidlo 3 farieb. To platí pre ako pre interiér, tak aj exteriér. Častou chybou je príliš veľa farieb na jednom mieste, kedy vzniká vizuálny chaos, ktorý pôsobí rušivo. Ak si svoje domovy chcete ladiť začnite tým, že si zvolíte jednu dominantnú farbu a k nej zladíte ďalšie dve doplňujúce farby. Samozrejme v prostredí sa môže objavovať aj iné typy farieb. Ak sa bavíme o exteriérovej časti, kde sa nachádza zeleň, tak v tomto prípade bude skvelým spoločníkom pri dominantnej farbe, ktorú ste si zvolili.

Ďalším dôležitým pravidlom je ladenie studených a teplých tónov. Ak ste sa rozhodli pre sivý plot, je dobré ho ladiť do studených tónov ako je napr. sivá, sivý grafit, granit, strieborná, antracitová alebo neutrálna biela.

V našom portfóliu sa nachádzajú melírované ploty, ktoré majú svoju unikátnu štruktúru a odtiene, avšak tieto ploty neodporúčame ladiť s dlažbou, ktorá ma melírovaný vzor. Plot a dlažba by mohli pôsobiť rušivo spojením s prvkami fasády, ako je napríklad ozdobný obklad alebo kombinácia viacerým farieb na fasáde domu. Ladenie teplých tónov je dobré prispôsobiť fasáde domu. Obľúbené sú melírované dlažby s kombináciou jednofarebných plotov, či už hladkých alebo štepených.

V našom portfóliu sa nachádza novinka EKO RADA, na ktorej si popíšeme vhodné kombinácie.

EKOLINE multiformát  – sivo-antracitová  
                                         – okrovo sivá

EKO 6 – sivý grafit

EKO 7 – sivý grafit

V tejto sérii sme si vybrali dva ploty, a to plot KREATIV, ktorý má hladkú štruktúru a Alpský plot Max so štiepanou textúrou. Oba ploty vyrábame v sivých odtieňoch, ktoré sa perfektne hodia k sivému grafitu, sivo-antracitovej a sivo-okrovej. Všetky uvedené odtiene majú studený charakter, ktorý je možné ladiť s hladkými i prírodnými textúrami.

Vyberáte si nový plot a neviete sa stále finálne rozhodnúť? Zastavte sa u nás v ABWlande, kde vám poskytneme bezplatné profesionálne poradenstvo priamo od výrobcu. V prípade záujmu vám k vášmu novému plotu súčasne odporučíme overeného realizátora.  

 

Nasledujúci článok
Ako vybrať plot?
4-KA: dlažba na rekonštrukcie

Plánujete renováciu alebo kompletnú stavbu nového oplotenia rodinného domu, chaty alebo záhrady? Riešite otázku výberu vhodného materiálu a prevedenia tak, aby ste boli s konečnou realizáciou a výsledkom spokojní, či už po stránke funkčnosti, estetiky alebo budúcej údržby?

V dnešnej dobe si môžete vyberať zo skutočne širokej ponuky. Na trhu je v ponuke množstvo materiálov, štýlov a farebných prevedení plotov. 

Pri výbere plota treba brať do úvahy výslednú cenu za materiál, ale aj za kvalitné odborné zhotovenie. Na ňom by sme rozhodne šetriť nemali, pretože pár ušetrených eur pri zlej realizácii môže spôsobiť škodu pár tisíc eur navyše pri dodatočnej rekonštrukcii oplotenia.

Ideálne je, ak je návrh plotu súčasťou projektu stavby, kde je zohľadnené všetko, čo budúci obyvatelia požadujú. Pri starších stavbách závisí od majiteľa, či sa obráti na autorizovaného architekta alebo nie.

V takom prípade odporúčame zákazníkom využiť služby overených predajcov, ktorí ponúkajú bezplatné poradenstvo a tvorbu návrhu na konkrétny typ objektu.

Ďalšou vyhľadávanou možnosťou je nakúpiť plot priamo u výrobcu. Pre zákazníkov máme k dispozícii výstavnú plochu ABWland, kde na 2500 m² nájdete horúce novinky aj rokmi overené bestsellery. Jednou z výhod výberu plota u nás je získanie bezplatného dizajnového poradenstva a v prípade kúpy aj bezplatný plán realizácie. Ak nemáte na montáž svojho realizátora, odporučíme vám overených realizátorov.

Aký materiál na plot zvoliť?

Najviac používané materiály plotov sú drevo, kov a betón. Každý z nich má svoje prednosti, ale aj nevýhody, ktoré sme pre vás stručne zhrnuli.

Drevený plot

Často používaným materiálom, hlavne na vidieku je drevo. Používa v rôznych prevedeniach - či už ako guľatina, rezivo alebo v kombinácii s inými materiálmi. 

Hlavne v posledných rokoch sa teší obľube ako obnoviteľná surovina s minimálnym dopadom na životné prostredie. Treba ale mať na zreteli správne ošetrenie, ktoré zabezpečí dlhodobú ochranu proti hnilobe a hmyzu. Bežne používané nátery vám síce zabezpečia krátkodobú ochranu, ale treba ich pravidelne obnovovať, čo tiež predstavuje ďalšie náklady (čas/práca + cena za náter). Nutnosť častého ošetrenia a nižšia životnosť je hlavnou nevýhodou drevených plotov, ktorá odrádza od tejto voľby veľkú skupinu zákazníkov.

Pletivá

Výhodami tohto typu oplotenia sú dobrá schopnosť kopírovať terénne nerovnosti, široká ponuka pevností, antikorózna úprava, priaznivá cena, jednoduchá a rýchla montáž.

Výraznou nevýhodou, ktorá odrádza väčšinu majiteľov rodinných domov je nedostatok súkromia. Susedské vzťahy nemusia byť vždy ideálne. V týchto prípadoch sa chceme prirodzene vyhnúť kontrolným pohľadom okolia. Hlavne ak je súčasťou pozemku miesto na odpočinok a relax ako sedenie, ležadlo či  bazén.

Ďalšia nezanedbateľná nevýhoda je nedostatočná schopnosť izolácie od hluku a prachu z  frekventovaného okolia. V prípade blízkosti cesty alebo chodníka toto riešenie nepripadá do úvahy. Na pohode nám určite nepridá ani hlasné štekanie okolo prechádzajúcich venčiacich sa psov na nášho štvornohého člena rodiny.

Kovové ploty

Nevýhody nedostatočnej eliminácie hluku a nižšej miery súkromia majú i kovové ploty z rôznych profilov, sériovo vyrábané vzory aj originálne kúsky od  kováčskych majstrov. Niektoré sú hotové umelecké diela, na ktoré môžu byť majitelia právom hrdí. Ak sa k domu hodia, sú ako čerešnička na torte a vedia dotvoriť jeho jedinečný osobitý ráz a prezentovať vkus majiteľov. Treba sa však zmieriť s vyššie uvedenými nevýhodami.   

Betónové ploty

V posledných rokoch sa do popredia dostávajú vďaka jednoduchosti, vzhľadu a rýchlosti realizácie betónové ploty. Neustály vývoj a inovácie posunuli betón do popredia záujmu koncových zákazníkov aj architektov. Hlavne pre ich širokú ponuku vzorov, farebných prevedení, či možnosť komplexného riešenia všetkých plôch v okolí rodinných domov ako sú dlažby, palisády, obrubníky, schody sa stávajú často voľbou číslo jedna.  

Vďaka variabilnosti prvkov umožňujú neobmedzené členenie plochy plotu piliermi a prvkami z iných materiálov a ponúkajú možnosť vyskladať prakticky čokoľvek.

Široká ponuka povrchov vynikne ako súčasť minimalistickej, modernej, ale i klasickej architektúry.  

Štiepaný alebo otesaný povrch pripomína vzhľad prirodzeného kameňa a bohatá ponuka farebných odtieňov súčasne umožňuje dobrú kombinovateľnosť s rôznymi dlažbami a exteriérovými prvkami.  

Betón ako materiál spĺňa pre zákazníkov tie najvyššie kritéria ako ekologickosť, jednoduchá údržba, požiarna ochrana, vysoká pevnosť a mrazuvzdornosť.  

K najväčším výhodám betónových plotov patrí aj jeho jednoduchá a nenáročná výstavba. Aj preto sú veľmi efektívnym, rýchlym a často aj lacnejším riešením ako si zabezpečiť súkromie v porovnaní s inými typmi plotov.

Ladenie plotu s dlažbou

Ako správne kombinovať plot a dlažbu? Základné pravidlo ladenia je pravidlo 3 farieb. To platí pre ako pre interiér, tak aj exteriér. Častou chybou je príliš veľa farieb na jednom mieste, kedy vzniká vizuálny chaos, ktorý pôsobí rušivo. Ak si svoje domovy chcete ladiť začnite tým, že si zvolíte jednu dominantnú farbu a k nej zladíte ďalšie dve doplňujúce farby. Samozrejme v prostredí sa môže objavovať aj iné typy farieb. Ak sa bavíme o exteriérovej časti, kde sa nachádza zeleň, tak v tomto prípade bude skvelým spoločníkom pri dominantnej farbe, ktorú ste si zvolili.

Ďalším dôležitým pravidlom je ladenie studených a teplých tónov. Ak ste sa rozhodli pre sivý plot, je dobré ho ladiť do studených tónov ako je napr. sivá, sivý grafit, granit, strieborná, antracitová alebo neutrálna biela.

V našom portfóliu sa nachádzajú melírované ploty, ktoré majú svoju unikátnu štruktúru a odtiene, avšak tieto ploty neodporúčame ladiť s dlažbou, ktorá ma melírovaný vzor. Plot a dlažba by mohli pôsobiť rušivo spojením s prvkami fasády, ako je napríklad ozdobný obklad alebo kombinácia viacerým farieb na fasáde domu. Ladenie teplých tónov je dobré prispôsobiť fasáde domu. Obľúbené sú melírované dlažby s kombináciou jednofarebných plotov, či už hladkých alebo štepených.

V našom portfóliu sa nachádza novinka EKO RADA, na ktorej si popíšeme vhodné kombinácie.

EKOLINE multiformát  – sivo-antracitová  
                                         – okrovo sivá

EKO 6 – sivý grafit

EKO 7 – sivý grafit

V tejto sérii sme si vybrali dva ploty, a to plot KREATIV, ktorý má hladkú štruktúru a Alpský plot Max so štiepanou textúrou. Oba ploty vyrábame v sivých odtieňoch, ktoré sa perfektne hodia k sivému grafitu, sivo-antracitovej a sivo-okrovej. Všetky uvedené odtiene majú studený charakter, ktorý je možné ladiť s hladkými i prírodnými textúrami.

Vyberáte si nový plot a neviete sa stále finálne rozhodnúť? Zastavte sa u nás v ABWlande, kde vám poskytneme bezplatné profesionálne poradenstvo priamo od výrobcu. V prípade záujmu vám k vášmu novému plotu súčasne odporučíme overeného realizátora.  

 

Tagy