PARTNERI: Prihlásenie | Registrácia | Objednávka

Články

Tagy

Ako osadiť chodníkový obrubník?

Neoddeliteľnou súčasťou každej záhradky a dvora je chodník. Jeho využitie je multifunkčné a má praktickú aj estetickú funkciu. Jeho praktickosť je v možnosti využitia na príjazd alebo parkovanie áut. Vkusne nám predeľuje priestor a prispieva k skrášleniu okolia našich domovov. Dôležitou súčasťou chodníkov a cestičiek je chodníkový obrubník, ktorý má veľký význam v tom, aby samotný chodník držal po kope a nerozpadol sa, či už pod tlakom, vplyvom vonkajších podmienok počasia alebo prácou samotnej pôdy.

Ako osadiť chodníkový obrubník?

Postup pri osadení obrubníka

Pri práci na záhradnom chodníku alebo cestičke začíname s vyznačením si celej hranice chodníka, najlepšie pomocou napnutého špagáta. Zameriame si dĺžku chodníka a následne vykopeme základy, do ktorých ukladáme obrubníky, pričom dbáme na udržanie roviny. Pokračujeme ich spevnením pomocou zaliatia a obsypania suchým betónom. Obrubníky preklepkávame gumeným kladivom, aby držali rovinu Po osadení obrubníkov môžeme pristúpiť k samotnému položeniu dlažby.

Aká je ponuka obrubníkov?

Na lemovanie záhradných chodníkov, záhonov zelene a tiež obrúbenie ciest, príjazdových a parkovacích plôch je vhodný cestný obrubník od spoločnosti Austria Beton Werk, ktorý je dostatočne pevný. Má hrúbku 15 cm, jeho rozmery sú 100 x 25 x 15 cm. Ponúka sa v sivom farebnom prevedení a vo variantoch so skosenou hranou, čím uľahčuje autám výjazd alebo taktiež bez nábehovej plochy s rovnou hranou. Prekvapí Vás svojou kvalitou, stálosťou a odolnosťou.

Kontakt na ponuku chodníkových obrubníkov

 

Ak si chcete uľahčiť výstavbu chodníka využitím chodníkových obrubníkov príďte sa pozrieť do nášho showroomu v Kráľovej pri Senci alebo v Krasňanoch pri Žiline.

 

Tagy