Betónová dlažba

Betónová dlažba do exteriéru sa často označuje ako zámková dlažba. Tento názov vychádza z minulosti, keď sa vyrábalo len pár rozmerových obmien drobných betónových dlaždíc. V súčasnosti má betónová dlažba oveľa širšie vyhotovenie: multiformátová dlažba, veľkoformátová dlažba, dlažba na terasu, zatrávňovacie tvárnice. Samozrejmosťou je naša ponuka rôznych povrchových úprav: štandardná, hladká, melírovaná, otĺkaná, štokovaná a pieskovaná betónová dlažba. V tejto sekcii nájdete aj betónové obrubníky, ktoré ponúkame vo viacerých tvarových a rozmerových formátoch.

Zámková dlažba

V kategórii zámková dlažba nájdete všetky dlažby, v ktorých sa dajú objednať rôzne formáty v ľubovolnom množstve.  Táto betónová dlažba je vyrábaná s rôznou povrchovou úpravou: štandardná, hladká, melírovaná, otĺkaná...

Multiformátová systémová dlažba

Označenie multiformátová systémová dlažba nesú produkty, ktoré sa vyrábajú a predávajú po vrstvách s vyskladaným vzorom z rôznych formátov. Každá betónová multiformátová dlažba má na svojej stránke umiestnený návod na ukladanie aj s odporúčaným spôsobom preloženia niektorých prvkov, aby sa na ploche vrstvy prepojili.

Veľkoformátová dlažba

Pojazdná betónová dlažba väčších formátov tvorí kategóriu veľkoformátová dlažba. Jej prednosťou je, že je vhodná na vytvorenie terás aj príjazdu pre automobily - všetko v jednom štýle a rozmere.

Dlažba na terasu

Dlažba na terasu zahŕňa betónové platne, ktoré majú väčšie formáty, menšie hrúbky 4,0cm až 5cm a sú nepojazdné. Terasová dlažba má špeciálny povrch ktorý vyzerá ako prírodné kamene: lámaný pieskovec, bridlica, travertín alebo povrch jemne zdrsnený.

Betónové obrubníky

Dôležitou súčasťou vytvorenia spevnenej plochy je jej ohraničenie obrubníkmi. V našej ponuke nájdete betónové obrubníky rôznych štýlov, výšok, hrúbok a farieb.

PALISÁDY A SCHODY

Horúcou novinkou tohtoročnej sezóny je TRAVERTINO schod, ktorý dopĺňa kolekciu platní a obrubníka TRAVERTINO. Sortiment ponúkaných betónových výrobkov ABW sme rozšírili aj o betónovú palisádu so štiepaným povrchom - ALPSKÁ palisáda. Farebne aj štruktúrou ladí k betónovým tvárniciam ALPSKÝ plot a aj oporným múrikom ALPINO.

Návrat hore