Zámková dlažba na námestie

Námestie je miestom, kde sa ľudia radi stretávajú a trávia spolu voľný čas. Plní reprezentatívnu úlohu a musí vytvárať celok s urbanistickým kontextom. Vhodná zámková dlažba na námestie by preto mala plniť funkciu nielen estetickú, ale najmä funkčnú. Dlažba má byť odolná, výborne znášať extrému záťaž, tvárna a s dlhou životnosťou.

 

Aká dlažba je vhodná na námestie?

 

Verejné priestranstvo, akým je námestie plní reprezentatívnu funkciu. Je preto potrebné, aby malo kvalitnú zámkovú dlažbu, ktorá bude plniť nielen estetickú funkciu, ale najmä funkčnú stránku. Ideálna je zámková dlažba s pevný základom, v kvalitnom spracovaní a správnom položení. Kvalita zámkovej dlažby je tak rozhodujúcim meradlom. Zároveň by dlažba mala byť nadčasovo estetická, funkčná a spĺňať požiadavky na architektonické stvárnenie.

 

Kráľovská dlažba od Austria Beton Werk je klasikou odvolávajúcou sa na rustikálne prvky. Hrubá a prirodzene nepravidelná škára jej dodáva aristokratický charakter. Vďaka variabilným formátom umožňuje bohaté možnosti pokládky. Dlažba má jemné zaoblenie hrán a vytvára na ploche príjemnú mäkkosť vydlaždeného priestoru. Melír materiálu zámkovej dlažby podčiarkuje jej prirodzenosť a pätica farebných odtieňov zabezpečuje dostatočnú farebnú rozmanitosť. Kráľovská dlažba má širokospektrálne využitie, nakoľko je možné ju zakúpiť v hrúbkach 6 cm aj 8 cm. Dlažbu je možné zakúpiť, aj ako multiformátovú systémovú Kráľovskú dlažbu XL s rozmermi 35x35x8 alebo aj 35x21x8 či 21x17,5x8 cm. Dlažba sa svojím nápaditým stvárnením vyníma najmä na námestiach, verejných priestranstvách či peších zónach.

 

Námestie by sa podľa potreby malo pružne prispôsobiť životu v okolí. Moderný dizajn námestiu dajú dlažobné platne Boulevard X, ktoré sú ideálne na veľkolepé riešenia poskytujúce veľké výzvy. Dlažobné platne na veľkej ploche námestia vyniknú. Ich kompaktný betónový povrch a jemne skosené hrany jednotlivých prvkov vytvárajú výraznú kresbu, a decentné farebné odtiene podporia monumentalitu priestoru. Rôzne kultúrne či spoločenské podujatia s ich záťažou, nie sú pre dlažobné platne Boulevard X žiadnym problémom. Dlažobné platne sú dostupné v troch farebných prevedeniach s rozmerom 80x20x10 cm.

 

Nadčasovo estetická a funkčná zámková dlažba Antico zabezpečí námestiu štýlové stvárnenie priestoru. Dlažba Antico má vzhľad prírodného kameňa, ktorá dodá námestiu pocit útulnosti. Je dostupná v štyroch odtieňoch, od stredomorsky svetlých až po tradičné zemité odtiene. Dlažba je dostupná vo formáte 21x14x6 alebo 14x14x6 cm. Špeciálna štruktúra povrchu dáva dlažbe rustikálnu atmosféru a výnimočne atraktívny vzhľad v harmónii s okolím. Dlažbu Antico je možné uložiť až v 16 možných prevedeniach, a preto je vhodná pre námestia s vysokými požiadavkami na architektonické stvárnenie priestoru.

 

Moderné riešenia v mestách odkláňajú dopravu z verejných priestranstiev. Okrem námestí a chodníkov pre chodcov pokračujú vo výstavbe cyklochodníkov. Zámková dlažba Topline zabezpečí čistú a elegantnú cestu pre cyklistov, ktorá zvýrazňuje dokonalé línie a vytvára kompaktný celok s okolím. Dlažba je dostupná v štyroch rozmeroch a farbách, ktoré sú vynikajúco kombinovateľné a spolu vytvárajú pôsobivé obrazce.

 

Betónová dlažba od Austria Beton Werk je zárukou kvality, nadčasovosti a funkčnosťou, ktoré sú hlavným meradlom kvality dlažby. Už dnes je súčasťou mnohých veľkolepkých projektov, ako je Národný futbalový štadión či moderná urbanistická ikona Rosum. Tieto aj mnohé ďalšie projekty sú dôkazom najvyššieho štandardu betónovej dlažby Austria Beton Werk.

Návrat hore