Vibrozalievanie vs. vibrolisovanie


Aký je medzi týmito postupmi rozdiel?

Základné a pritom dôležité technické postupy pri výrobe exteriérovej dlažby sú pre väčšinu z nás neznámym pojmom. Pri výbere dlažby je však dôležité informovať sa aj o použitom technickom postupe. V súčasnosti je väčšina typov exteriérových dlažieb vyrábaná buď technickou vibrozalievania alebo vibrolisovania. Aký je medzi nimi rozdiel?Vibrozalievanie

Vibrozalievanie_ABW_betonova_dlazbaVibrozalievanie predstavuje náročný postup pri výrobe dlažby. Tento proces výroby v sebe totiž spája nielen automatickú výrobu pomocou techniky, ale aj poctivú ručnú prácu, ktorá dodáva jednotlivým výrobkom jedinečný vzhľad.

Vibrozalievanie preto dodáva jednotlivým výrobkom osobitý vzhľad, ktorý sa stáva nenapodobiteľným. Pri tomto procese totiž vznikajú výrobky, ktoré majú reálny vzhľad istej konkrétnej prírodnej štruktúry. U nás v ABW je to napríklad bridlica, lámaný kameň, drevo alebo travertín. Všetky tieto materiály vyzerajú vo svojej prírodnej podobe zaujímavo a vždy inak.

Preto aplikujeme techniku vibrozalievania do procesu výroby s nadšením a radosťou. Predstavte si, že každý kus vašej dlažby prešiel pri výrobe rukami pracovníka, že každý kus vašej dlažby vyzerá inak, má iný odtieň, melír či povrch a zároveň dokonale kopíruje vzhľad prírodných materiálov. Hitom tohtoročnej sezóny je bridlica, ktorú sme pre vás „stvorili“ ako dlažbu Ardosia. Je sivá, niekde takmer čierna, s nerovným povrchom a drsným vzhľadom, pri ktorom si naozaj poviete, že toto je určite bridlica a nie dlažba.

Dlažby vyrobené pomocou procesu vibrozalievania, sú kvalitnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú vo svojej záhrade vytvoriť orginálny vzhľad s prírodnými akcentmi.Vibrolisovanie

Vibrolisovanie_ABW_betonova_dlazbaVibrolisovanie naopak predstavuje proces, pri ktorom je využívaná plná automatizácia výrobných liniek. V prvom rade sa tak zachováva jednotnosť všetkých kusov dlažby, teda farebnosť, melír či povrch sú vždy rovnaké.

Celý proces výroby je omnoho jednoduchší, časovo menej náročný a zároveň aj prijateľnejší pre rodinný rozpočet. Pri tomto procese výroby treba oceniť rovnakú štruktúru i vzhľad, ktoré sú zohľadňované najmä pri pokládke pre firmy, spoločnosti, námestia, parky, verejné priestranstvá a podobne.

Techniku vibrolisovania v ABW využívame najmä pri výrobe „masovejších“ typov dlažby, ktoré sú vhodné ako pre priemyselné a spoločenské priestory, tak aj pre súkromné pozemky a záhrady. Sú to napríklad tieto


TOP dlažby:  Terra, Plaza, Grande či Vario. Takýto typ dlažby môžete skvele doladiť k akémukoľvek priestoru v exteriéri. Kvalita betónu, procesu výroby, farieb i pokládky je na vysokej úrovni a pre milovníkov jednoduchého a nenáročného štýlu je výrobný proces vibrolisovania tou najlepšou voľbou.

Návrat hore