Svahové tvárnice a palisády

Majitelia domov pre spevnenie svojich strmších svahov na svojom pozemku čoraz častejšie využívajú svahové oporné tvárnice. Pre zakončenie či ohraničenie chodníčkov sú zas veľmi obľúbené palisády.

Spevnenie svahu

Ak sa zapodievate otázkou ako si poradiť pri zabezpečení strmého svahu za vaším domom, či pri príjazdovej ceste, odporúčame využiť svahové tvárnice.  Je to nielen účelové, ale aj elegantné riešenie, ktoré dotvorí okolie vášho domu, a pritom bude plniť aj bezpečnostný účel, a to zabraňovať zosuvom pôdy na váš pozemok.  Či už sa rozhodnete pre akýkoľvek štýl, Austria Beton Werk vám ponúka širokú škálu veľkostí a tvarov týchto tvárnic.

Chodníky

Betónové obrubníky, alebo palisády, sú výrobky primárne určené k tomu, aby sa obložil koniec svahu, prípadne sa elegantne a vkusne ohraničil chodník. Obľúbené sú predovšetkým obdĺžnikové tvary, ktoré sa kladú na úroveň, prípadne mierne nad úrovňou chodníka. Pri ukončení svahov sa využívajú vyššie stĺpiky (aj do výšky 1,2 m). Vytvárajú tak mimoúrovňové roviny, ktoré slúžia ako prechod medzi svahom a vašou dlažbou, pri chodníkoch určujú hranicu medzi dlažbou a trávnikom. V Austria Beton Werk vám tak ponúkame širokú škálu produktov v rôznych farbách a prevedeniach, ktoré sú kompatibilné aj s našou dlažbou ABW

Návrat hore