Skrášlite si terasu: Praktické tipy, ako na to

Terasa je miesto, kde sa po náročnom dni v práci môžete uvoľniť a oddýchnuť si. Priestor, kde sa môžete nadýchnuť a zrelaxovať pri pohľade na krásnu záhradu. Postavte si malý kúsok raja na trávenie spoločných chvíľ, letných grilovačiek a jesenných opekačiek.

Ako budete tráviť čas na terase?

Pri stavbe terasy sa najprv musíte pozrieť na priestor, v ktorom sa nachádzate a správne s ním pracovať. Aký veľký je váš exteriér, bude to mestská alebo vidiecka terasa? Najdôležitejšie je poznať účel vašej budúcej terasy. Ako na nej plánujete tráviť voľný čas? Ste aktívny záhradkár, exteriérový kuchár, chcete jazierko, kde dáte ohnisko? Všetky tieto otázky musíte mať zodpovedané prv než sa pustíte do úprav. Jasná predstava a plán vám pomôžu pri vhodnom nákupe materiálov na výstavbu terasy. Stále platí staré známe: radšej dvakrát meraj a raz rež.

Dlažby, ktoré nikdy nevymiznú z módy

Všetko začína pri správnom výbere terasovej dlažby. Ak túžite po luxusne vyzerajúcej terase v ponuke ABW nájdete napr. dlažbu so štruktúrou prírodného travertínu Travertino, ktorá je vo svojich farebných prevedeniach béžovo svetlá a béžovo tmavá predurčená pre elegantné a nadčasové terasy. Sýta antracitová betónová dlažba Ardosia, strieborná či béžovo svetlá Ardosia Nuova svojimi čistými tvarmi nikdy nezmiznú z módy.

Dlažba Eden FeinEden Grob v dizajne dreva sú ideálne pre ľudí, ktorí milujú chôdzu na boso. Príjemný pocit pod nohami je ešte vylepšený o to, že v porovnaní s drevenými podlahami nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. 

Má vaša terasa nerovné povrchy? Terén môžete efektne spevniť použitím svahových tvárnic. S univerzálnou klasikou Antico, ktorá sa hodí do každej záhrady, nemusíte len spevňovať svahy. Vďaka jej všestrannosti a s kúskom kreativity vytvoríte aj kvetináč pre okrasné rastliny, na ktoré chcete upriamiť pozornosť, ale zároveň ich aj ochrániť.

Pre tých, ktorí chcú mať všetko v jednom štýle je tu Travertino obrubník v svetlej a tmavej béžovej farbe. Vytvorením jednotnej palisády, prepojenej s terasovou dlažbou vznikne zaujímavý efekt, ktorý vhodne prepojí rastliny s terasou a všetko bude krásne ladiť. Pre zapálených priaznivcov štýlu „tón v tóne“ tu máme aj Travertino schod. Vďaka obrubníku a schodu, ktoré ladia a dopĺňajú dlažbu Travertino, vzniká komplexný „balík“ a vy môžete dosiahnuť želaný efekt farebnej a povrchovej jednotnosti ľahko a jednoducho!

Návrat hore