Schody a palisády – detaily, ktoré dotvoria váš domov

Vysnívaný dom, upravená záhrada, pieskovisko aj bazén. Všetky stavebné práce idú s logickou postupnosťou, a tak tomu je aj pri stavbe schodov a následných finálnych úpravách v záhrade. Pomocou kvalitných betónových výrobkov sa vaša cesta k domu stane nielen funkčnou a stabilnou, ale aj estetickou záležitosťou.

 

Estetické ukončenie zámkovej dlažby, vybudovanie schodov, terénnych stupňov, olemovanie pieskoviska či bazénu, alebo oddelenie vegetačných plôch v záhrade? Betónové palisády okrem stability betónovej plochy plnia aj estetickú funkciu. Z ich pomocou si olemujete nielen chodník či schodisko, ale ich úžitok oceníte aj pri splavovaní pôdy počas prudkých dažďov. Novinkou v rodine výrobkov Austria Beton Werk je betónová palisáda so štiepaným povrchom Alpská palisáda, ktorá je dostupná vo viacerých farebných prevedeniach (sivá, hnedá, okrová, antracitová, biela, piesková). Svojou farebnosťou aj štruktúrou dopĺňa betónové tvárnice Alpský plot a aj oporný múrik Alpino.

 

Schody sú cestou k domovu

 

Schody, ktoré vydržia mráz, dažde, budú stabilné, protišmykové aj estetické. Presne také sú betónové schody, ktoré sa hodia do akéhokoľvek prostredia, či už k moderným alebo klasickým domom. Vonkajšie schodisko musí byť dostatočne dlhé a taktiež aj dostatočne pevné. Môže mať rôzne tvary, byť rovné, zakrivené, kruhové, oblúkové alebo terasové. Dôležité je však, aby na nášľapných plochách nezadržiavalo zrážkovú vodu, preto je potrebné budovať ho s miernym spádom. V rade betónových výrobkov od ABW sú schodiskové stupne v dvoch povrchových vyhotoveniach.

 

Hladký schodiskový stupeň so štandardným povrchom, a štiepaný schodiskový stupeň, ktorý má prednú stranu štiepanú. Tohtoročnou novinkou v ABW je Travertino schod, ktorý dopĺňa kolekciu platní a obrubníka TRAVERTINO. Travertino schod je vyrábaný modernou, vibrozalievanou technológiou, čo mu zaručuje naturálny a elegantný vzhľad. Tak ako obrubník, aj schodík TRAVERTINO od ABW nájdete v dvoch farebných prevedeniach – béžovo sivej a béžovo tmavej.

Návrat hore