Prečo je patina na veľkoformátovej dlažbe žiadúca?

Občas sa stáva, že si klient po výbere obľúbenej dlažby všimne farebnú a povrchovú rozdielnosť relánej dlažby s tou na fotkách.

Každý kus je unikát

Tento problém najčastejšie riešia zákazníci, ktorí si objednajú okrasné terasové platne s väčším rozmerom. Tieto platne sa vyrábajú špeciálnou – vybrozalievanou metódou, ktorá zaručuje, že každý kus bude originál. Cieľom pri výrobe takýchto platní je dosiahnúť povrch, ktorý sa najviac približuje prírodnému ideálu dokonalosti a inakosti. Je preto logické, že sa kus od kusu bude mierne lýšiť a aj pokládka takejto dlažby sa neodporúča robiť úplne na doraz, ale s miernymi medzerami. Vždy sa preto odporúča pozrieť si dlažbu naživo, čo môžete urobiť aj u nás, v ABWlande.

Farebná inakosť

Ako už bolo spomenuté vyššie, okrem povrchu sa môže jemne líšiť aj základná farba. Aj keď sa jedná o precízne spracovaný prírodný materiál, farba sa pôsobením slnka a rôznych vonkajších prejavov pomaly mení. Pri vybozalievaných výrobkoch sa však cenia úplne odlišné vlastnosti ako pri kalsickej - zámkovej dlažbe. Mierne vzorové a farebné odchýlky sú prejavom vlastnej identity a jedinečnosti. Podobnú analógiu možno pozorovať pri starom nábytku z masívneho dreva, ktorý rokmi získava nezameniteľný vzhľad, pevnosť a vôňu.

Patina je známkou luxusu

Ak sledujete momentálne trendy, určite ste si všimli, že moderné produkty so starším alebo patinovým vzhľadom, sú dnes veľmi vyhľadávané. Týka sa to bytového dizajnu, automobilov, hudobných nástrojov, ale aj oblečenia a módy. Ak preto chcete nekompromisú kvalitu a nadčasový štýl, vyberte si na terasu jeden z vybrozalievaných modelov dlažby od Austria Beton Werk s prírodným povrchom travertínu, štiepaného kameňa alebo dreva.

Návrat hore