Originálne betónové prvky pre váš domov

Plot, suchý múrik, chodník, vyvýšený záhon či kvetináč v plote? Nič z toho nie je pre originálne prvky z betónu Austria Beton Werk problém. Dotvorte si exteriér podľa vašich predstáv s kvalitnými betónovými výrobkami najvyššej kvality.

 

Plot je dekoratívnou a neoddeliteľnou súčasťou takmer každého domu či záhrady. Oplotenie ohraničujúce pozemok vytvára súkromie a zároveň chráni. Na vzhľad plotu sa preto kladú stále vyššie nároky. Betónové ploty Austria Beton Werk sú stále veľmi obľúbené. V ponuke nájdete niekoľko druhov, ako betónové tvárnice, ktoré sú mrazuvzdorné, pevné a odolné voči klimatickým podmienkam či plotové tvárnice, ktoré sa predávajú už s finálnou povrchovou úpravou bez potreby nanášania farby alebo omietky.

 

Menej farieb viac odtieňov

 

Nie množstvo rôznych farieb, ale viac farebných odtieňov jednej farby dotvorí elegantný vzhľad domova. Originálnym riešením plotu je prírodný vzhľad v spojení s jedinečnou farebnosťou. Plot Antico je dostupný v sivej, okrovej, červenej, hnedej, antracitovej, granitovej a béžovej farbe. Plot je svojím vzhľadom možné kombinovať s rustikálnym vzhľadom dlažieb, ako aj s univerzálnymi prvkami Antico Uni.

 

Novinkou v ponuke je plot Linea, ktorý vynikne, ako súčasť minimalistickej architektúry. Plot Linea má kompaktný povrch jemného betónu a jeho jedinečný minimalistický tvar vyzdvihuje kvalitu vypracovania. Plot je dostupný v antracitovej a béžovej farbe.

 

Romantický štýl domova dotvoríte pomocou štiepaného Alpského plotu exclusive, ktorý je vhodným doplnkom záhrady, aj ako fontánka. Plot je dostupný v granitovej, jurovej a medenej farbe. Krycia platňa štiepaná je dostupná v sivej, hnedej, pieskovej, bielej a antracitovej farbe. Alpský plot exclusive sa dobre kombinuje aj s dlažbou Aventue, aj s dlažbami Kráľovská, Burgstein, Antico či dlažbami radu Softline.

 

Moderný či klasický štýl? Alpský plot light je z jednej strany hladký a z druhej štiepaný, takže si môžete prispôsobiť natočenie tvárnic podľa prostredia, do ktorého je plot zakomponovaný. Hladký povrch sa hodí viac k modernejšiemu štýlu a štiepaný skôr ku klasickému. Plot je dostupný v sivej, hnedej, bielej, pieskovej a žltej farbe.

 

Chodník uložený v trávniku

 

Betónovú dlažbu či väčšie betónové dielce je možné použiť aj ako chodník uložený v trávniku. Rôzna veľkosť či odtieňová odlišnosť vytvoria príjemnú cestu, ktorá ako celok pôsobí v priestore nenásilne. Ak položíte dlažbu nasucho, ako celok nestratí schopnosť prepúšťať vodu, ktorá preniká cez škáry. V Austria Beton Werk nájdete niekoľko druhov pojazdnej betónovej dlažby väčších formátov - všetko v jednom štýle a rozmere. Veľkoformátová platňa Terra má atraktívny, impozantne reliéfny povrch s jemným vzorovaním. Tri farebne a harmonicky sa dopĺňajúce odtiene multicolor (onyx, vulkano a platina) prinášajú bohatú škálu jedinečne, umelecky namiešaných odtieňov.

 

Suchý múrik či vyvýšený záhon? Kreatívne využitie betónu nepozná hraníc Vo výškovo členitej záhrade sú ideálne svahové tvárnice z betónu. Betónové dielce určené na stavbu múrika môžete použiť aj pri stavbe vyvýšeného záhonu. Farebné prevedenia prispôsobte farbe chodníka alebo fasády. Nízky múrik nie je potrebné spájať pomocou malty, vyšší múrik áno. Ak je múrik postavený na väčších svahoch je vhodné urobiť aj drenáž. Plotový múrik Alpino ponúka čistý dizajn v elegantnom prevedení. Ak si v plote chcete vytvoriť aj záhon siahnite po vegetačných tvárniciach, ktoré sú vyrobené tak, aby v nich rástla zeleň a zapadali do celkovej kompozície záhrady.

Návrat hore