Na čo si dávať pozor pri reklamácii?

Chcete, aby bola vaša reklamácia uznaná, ale neviete, čo všetko bude predávajúci akceptovať? Pomôžeme vám rozpoznať prirodzené javy prírodných materiálov a predísť tak zbytočným sklamaniam pri reklamácii.

Každý kus je originál

Úplne rovnaké rozmery sa vo výrobe nedajú aplikovať na každý kus materiálu. Obklad, či dlažba je jedinečná, a z tohto dôvodu môže dochádzať k rozmerovým odchýlkam +- 3 mm. Práve preto sa odporúča pri pokládkach dodržiavať malé medzery, keďže technológia výroby neumožňuje 100 % presnosť.

Výkvety na betóne

Aj keď sa to nezdá, betón je živý materiál, ktorý neustále pracuje a vyvíja sa. Vplyvom vody a vlhkosti sa cez póry betónu dostáva na povrch vápno. Po odparení vody zostáva na povrchu betónu biely fľak, ktorý nazývame výkvet. Na odstránenie výkvetu sa môžu použiť organické a anorganické kyseliny, ale v ich dôsledku môže dôjsť k poškodeniu dlažby či múru, pričom reklamácie sa na tento druh poškodenia nevzťahujú. Výkvety sú bežným javom, ktorý časom sám od seba zmizne, a preto nie je možné jeho výskyt reklamovať.

Farebné odchýlky

Stavebné materiály od spoločnosti Austria Beton Werk sú z prírodných surovín, ktoré sa počas života menia. V dôsledku toho sa počas výroby alebo v priebehu času môžu objaviť farebné odlišnosti. Aj v tomto prípade ide o prirodzené prejavy živého materiálu, preto sa drobné farebné rozdiely neakceptujú pri reklamácii. Použitím dlažby z viacerých paliet možno vytvoriť farebnú mozaiku tak, aby zanikli rozdiely počas výroby.

Farebné odlišnosti sa však dajú minimalizovať vytvorením farebnej mozaiky alebo použitím dlažby z jednej palety.

Nedodržanie postupuChyby, ktoré vzniknú v dôsledku nesprávnej pokládky alebo mechanickým poškodením materiálu pri manipulácii sú chybou realizátora. Pri zhotovovaní akejkoľvek drobnej alebo väčšej stavby je nesmierne dôležité dodržiavať správny technologický postup. Spoločnosť ABW poskytuje pre svojich zákazníkov technicko-poradenský servis. Ak sa chcete obrátiť na odborníka, vyberte si realizátora s množstvom dobrých referencií, ktorý bude zárukou dobre odvedenej práce, vďaka čomu sa vyhnete zbytočným nepríjemnostiam pri reklamácii.

Návrat hore