Moderná dlažba na terasu

Výber správnej dlažby je prvým krokom k dokonalému terasovému zážitku

 

S príchodom letných mesiacov sa terasa opäť stáva obľúbeným miestom relaxu, pohostenia, rodinných grilovačiek, osláv či iných spoločenských radovánok. Možno povedať, že ak počasie praje, strávime na tomto mieste pomerne veľkú porciu času. Už len z toho dôvodu by sa rozhodne nemal zanedbávať výber najvhodnejšieho dlažobného zariadenia terasy. Napr. v prípade, že nám spoločnosť na terase robia aj deti, je na mieste protišmyková dlažba, aby sa predišlo prípadným úrazom.

 

Ako na správny výber dlažby?

 

Na výber je rozmanitá selekcia moderných dlažobných prevedení pre terasy. Prvým krokom v procese výberu dlažby je zmeranie plochy terasy, aby ste vedeli, koľko kusov budete potrebovať. Odporúčame brať do úvahy aj odolnosť dlažby, zvlášť ak na terase očakávate veľkú účasť. Posledným, no nemenej dôležitým krokom je zvolenie správneho materiálu. Počasie však môže predstavovať osudného nepriateľa, devastujúceho krásu vašej dlažby. Znehodnotenie nastáva, keď nasiakne vodou v rozsahu, kedy stráca farbu farbu, preto je na mieste zvážiť dlažbu s nízkou úrovňou nasiakavosti.

 

Keramika, štiepaný kameň alebo prírodný pieskovec?

 

Ak vám výber obmedzuje nižší rozpočet, dobrou voľbou je keramická dlažba, ktorá je napriek nižšej cene štýlová a maximálne spĺňa svoj účel. Dlažba zo štiepaného kameňa sa síce vyznačuje prirodzenou eleganciou, no rozhodne nie je najvhodnejšia v kombinácii s modernými budovami. Dlažba na terasu z prírodného pieskovca sa zase vyznačuje kombináciou moderného vzhľadu a klasiky, ktorú zabezpečuje prírodný povrch, rezané a mierne tesané hrany. Povrch býva zvyčajne štiepaný, vďaka čomu je tento typ dlaždenia obzvlášť účinný v oblasti protišmykovosti. Dostupný je vo veľkostiach 60x30, 60x60 alebo až 90x60cm, čo pri betónových dlažbách pravdepodobne nenájdete. Za zmienku určite stojí nádherný vizuál dlažby zo žuly. Charakterizuje ju jednoduchosť farieb a odtieňov, čím dokonale ladí k moderným stavbám, jej protišmykový flambovaný povrch je taktiež rozhodne vítaným úžitkovým prvkom.

Návrat hore