Mnohotvárnosť betónu

Betón je populárny stavebný materiál ako v interiéri, tak aj v exteriéri


Krása betónu spočíva najmä v jeho mnohotvárnosti, v spôsoboch použitia, typoch a farbách. V porovnaní s inými druhmi exteriérovej dlažby vás betónová dlažba svojimi vlastnosťami nikdy nesklame.

Zjazdnosť  betónovej dlažby

Rozmanitosť betónovej dlažby pri zjazdných vlastnostiach je dôležitým prvkom pri výbere dlažby. Ak máte pozemok, ktorý chcete rozdeliť na rôzne funkčné zóny, vyberte si betónovú dlažbu. Jednoduchý príklad: Máte terasu a záhradu, kde by ste chceli chodníčky, parkovisko pre osobné auto alebo ste majiteľom nákladného vozidla.

Betónová dlažba od ABW sa vyrába vo formátochhrúbkach, ktoré presne vyhovejú týmto požiadavkám. Na terasu a chodníčky v záhrade môžete použiť tenšiu, pochôdznu dlažbu, ktorá je vyrábaná s ohľadom na nízku mieru zaťaženia. Pri osobnom aute do 3,5 tony si môžete vybrať betónovú dlažbu, ktorá zvládne prechádzanie aut, poslúži ako parkovisko, je hrubšia.

V prípade, že potrebujete betónovú dlažbu, ktorá je zjazdná pre vozidlá nad 3,5 tony, teda nákladné vozidlá, znovu môžete použiť dlažbu od ABW s najhrubším profilom a najväčšou odolnosťou. Čo z toho vyplýva? S betónovou dlažbou dokážete pokryť rôzne povrchy vo vašej záhrade, na vašej terase, na parkovisku či príjazdovej ceste.

Je len na vás ako ich skombinujete, či použijete jeden najpevnejší druh alebo skombinujete viacero druhov a odlíšite jednotlivé funkčné zóny exteriéru. Môžete zvoliť jeden druh dlažby a rôzne farebné variácie a naopak viacero druhov dlažieb a jednu farebnú variáciu. Váš pozemok, vaša voľba. Tieto zjazdné variácie je možné realizovať pri betónových dlažbách, ale napríklad, pri keramických dlažbách, to nie je možné. Tie totiž majú nízke zjazdné vlastnosti a sú vhodné len na nezaťažované povrchy.

Návrat hore