Kreatívne využitie betónového plota

Betónové ploty, resp. betónové tvárnice majú širokospektrálne využitie v oblasti záhrady a exteriéru ako takého. Pritom sú často využívané iba jednotvárne, a to na výstavbu nového plota.

S ABW - betónové ploty
betónové tvárnice - však môžete popustiť uzdu fantázii.


Štýlová fontána

Fontána je nápaditý a efektný spôsob, ako oživiť každú záhradu. Či už ide o väčší pozemok, kde je priestor aj pre väčšie fontány alebo menšie plochy, ktoré sú vhodné napr. pre vtáčie napájadlá. Pri vytváraní fontán treba myslieť na zachovanie štýlu exteriéru. Jednotný a elegantný vzhľad dosiahnete použitím rovnakých materiálov, ktoré sa už nachádzajú v exteriéri napr. na betónovej dlažbe alebo terase. Svahovité terény sú priam stvorené na vytvorenie kaskádovitej fontány alebo potôčika.

Oporné múriky a záhony

Okrasné a oporné múriky sú ďalším zaujímavým spôsobom, ako esteticky ozvláštniť záhradu. Rozličné prevýšenia v záhrade, ohraničenia betónových terás alebo vyvýšené záhony z betónovej dlažby sú skvelým spôsobom, ako prepojiť záhradu. Oporné múriky a záhony sa dajú využiť na pestovanie byliniek, ale aj zeleniny. Vďaka betónovým tvárniciam vytvoríte pevné, pekné a užitočné konštrukcie.

Ohnisko

Ohnisko bolo od pradávna miesto, kde sa stretávali priatelia a celé rodiny. Využite posledné slnečné lúče jesenných dní a poseďte si pri hrejivom ohnisku. Atmosféru zdokonalí už len čerstvo uvareným kotlíkovým gulášom z ohniska. Ideálnym materiálom na stavbu ohnísk sú betónové tvárnice. Pri stavbe ohniska z betónových tvárnic netreba zabúdať na bezpečnosť a ohnisko postaviť trochu vyššie, keďže z neho môžu veľmi ľahko vyletieť iskry.

Stôl i posedenie

V neposlednom rade netreba zabúdať aj na posedenie v záhrade. Betónový múr na posedenie môžete ozvláštniť popínavou zeleňou, ktorá dodá projektu zaujímavý charakter. Stôl vytvorený z betónových tvárnic je možné využívať počas celého roku a zvládne všetky vrtochy počasia.

Vaša záhrada má obrovské možnosti využitia, treba len popustiť uzdu fantázii a nebáť sa. S pomocou spoločnosti ABW to zvládne každý.

Návrat hore