Farebné trendy na rok 2018

Trend minimalizmu sa objavuje nielen v zahraničí, ale už aj na Slovensku. Minimalistické zmýšľanie hovorí o vylúčení všetkého, čo nás zaťažuje alebo je príliš zložité. Prevláda jednoduchosť, čistota a návrat k prírodným materiálom. Rovnako je to aj s farebnými odtieňmi – najväčšej obľube sa tešia najmä biela, tmavošedá a svetlohnedá. Trend minimalizmu neobišiel ani trh s exteriérovými dlažbami. Aké sú farebné trendy vo „svete“ dlažieb na rok 2018?Béžová farba: Nič nepokazí

Dlažba vo svetlej farbe vytvára nádherný súlad s okolitou záhradou i domom. Snažte sa však interiér a exteriér príliš nepreplniť, inak zanikne krása a jednoduchosť svetlej béžovej farby. Ak vám je sympatická práve táto farba, siahnite po exteriérovej dlažbe od ABW Imperial v béžovom odtieni. Pôsobí luxusne, jednoducho a najlepšie vynikne v rámci moderného a minimalistického priestoru. Dlažba Imperial je vyrobená pomocou vibrozalievania, náročným a kvalitným technologickým postupom. Oceníte aj jemne zdrsnený povrch a variabilnosť – hodí sa napríklad na terasy alebo k bazénom.

Dlažba Imperial svetlá béžová:

Dlažba Imperial svetlá béžováTmavošedá farba: na vrchole popularity

Tmavošedá farba patrila v minulosti k zanedbávaným odtieňom, najmä kvôli ponurosti, ktorú u mnohých vyvolávala. Architekti a dizajnéri ju však v posledných rokoch dostali na vrchol popularity a obľúbenosti. Prečo je to tak? Tmavošedá farba je univerzálna a pristane takmer každému priestoru. Je síce tmavá, ale nie je úplne čierna, teda farebne krásne hrá s inými farebnými odtieňmi, ako napríklad ružovou. Do tohto mixu farieb vnáša čistotu napríklad biela. Tmavošedá farba sa viac hodí priestranným interiérom a exteriérom. Aby v rámci exteriéru nezanikla, nezabudnite na farebné detaily, ktoré ju skvele doplnia a oživia. V ABW sledujeme všetky farebné trendy poctivo a chceme našim zákazníkom ponúknuť to najlepšie. Aj preto sme v roku 2018 rozšírili viacero druhov dlažieb o farebný odtieň antracitová. Napríklad dlažba Plaza, populárna vďaka svojej kombinovateľnosti a univerzálnosti, sa môže popýšiť strieborno-antracitovým prevedením. Páčila by sa aj vám? My veríme, že pristane aj vašej záhrade!

Dlažba Plaza strieborno-antracitová

Dlažba Plaza strieborno-antracitováSvetlohnedá farba: Ako v lese

Svetlohnedá farba sa spolu s bielou a tmavošedou dostáva do krásneho kontrastu. Svojim prírodným vzhľadom vnáša do každého priestoru kúsok lesa, stromov a vzhľad dreva. Samotné drevo v spojení s bielou a tmavošedou urobí v každom priestore obrovský kus práce. Moderné technologické postupy vibrozalievania nám dovolili vytvoriť unikátne betónové dlažby, ktoré na prvý pohľad nerozoznáte od dreva. Sú to dlažby Eden Fein a Eden Grob, farebnosťou a povrchovou úpravou obe evokujú pocit dreva alebo drevených parkiet. Predstavte si, že sa vo vašej záhrade môžete cítiť ako v obývačke, akoby ste chodili po drevenom povrchu. A pritom viete, že sa pod vašimi nohami nachádza betón! Zaujímavé, však?

Dlažba Eden Fein béžová svetlá

Dlažba Eden Fein béžová svetlá

Návrat hore