Dlažobná terasa je pýchou záhrady

Vonkajšie plochy záhrady dotvárajú celkový vzhľad domova a terasa, ktorá je vašou exteriérovou obývačkou, tvorí jeden z jej najdôležitejších prvkov. Ideálna podlaha terasy by mala spĺňať viacero kritérií, mať dlhú životnosť, ľahko sa udržiavať, odolávať mrazu, škodcom či vode. Okrem funkčnosti by mala spĺňať aj estetické hľadisko a jej výzor by mal zapadať do celkového obrazu vášho domova.

 

Betónová dlažba sa vyznačuje dobrou tvárnosťou, pevnosťou, odolnosťou aj dlhou životnosťou. Jej využitie v exteriéri už nie je len o pokládke zámkovej dlažby. Moderná dlažba z betónu má oveľa širšie vyhotovenie. V Austria Beton Werk sú k dispozícii muliformátové dlažby, veľkoformátové dlažby, dlažby na terasu či zatrávňovacie tvárnice. Samozrejmosťou je aj ponuka rôznych povrchových úprav - štandardná, hladká, melírovaná, otĺkaná, štokovaná či pieskovaná. Vďaka svojej rozmanitosti dnes betónová dlažba nachádza uplatnenie pri krajinnej aj záhradnej tvorbe.

 

Prečo betónová dlažba? Lebo má výhody!

1. Minimálne negatívne pôsobenie vonkajšej dlažby na životné prostredie
2. Betónová dlažba má vysokú životnosť
3. Ľubovoľné farebné možnosti a veľkosti, ktoré je možné kombinovať
4. Rozoberateľnosť dlažby s možnosťou ďalšieho použitia

 

Terasa - miesto pre život

 

Terasa z betónových dlaždíc je vhodná do každej záhrady. Či už máte terasu otočenú na južnú alebo severnú stranu, betónová dlažba splní očakávania každého. Dlažba na terasu zahŕňa betónové platne, ktoré majú väčšie formáty a menšie hrúbky 4cm až 5cm. Upravené sú špeciálnym povrchom, ktorý vyzerá ako prírodné kamene: lámaný pieskovec, bridlica, travertín alebo povrch jemne zdrsnený.

 

Priaznivci “obývačkového štýlu” ocenia dlažbu EDEN FEIN, ktorá je navrhnutá v dizajne dreva a svojou štruktúrou pripomína masívne parkety používané aj v interiéroch. S dlažbou Eden Fein sa aj vonku budete cítiť útulne ako doma.

 

Záhradu vo vintage štýle dotvoríte originálnou betónovou dlažbou EDEN GROB, ktorej štruktúra palubovky a nenápadný odtieň olivovej farby ulahodia oku.

 

Čierna je nová biela. A platí to nielen pri zariaďovaní interiéru, ale aj exteriéru. Vonkajšia betónová platňa ARDOSIA, vnáša do priestoru dramatický akcent. Jej vzhľad štiepenej vrstvenej bridlice v prirodzene tmavých tónoch dokáže efektne zvýrazniť okolitú zeleň. Eleganciu materiálu môžete podporiť aj výberom jedného formátu platne. V ponuke ABW nájdete odtieň antracitovej s leským povrchom.

 

V jednoduchosti je krása a pritom betónová dlažba nemusí byť nudná. Veľkoformátová betónová platňa IMPERIAL v dizajne najnovších trendov dodá vášmu bývaniu nenútenú eleganciu. Zaujímavosťou je špeciálne zdrsnenie povrchu, ktoré pripomína opracovanie brúsnym papierom. Dlažbu vizuálne zmäkčuje a zároveň zvyšuje jej bezpečnosť za nepriaznivého počasia. Geometrickú presnosť a strohosť zjemňuje zaoblenie hrán. Dlažba Imperial je vhodnou voľbou pre terasy, do okolia bazénu, ale aj na vytváranie chodníkov z voľne uložených platní.

 

Relaxačná, pohodlná aj luxusná. Exkluzívna dlažba TRAVENTINO premení vašu terasu na luxusnú relaxačnú zónu. Dlažba Travertino so vzhľadom prírodného travertínu je inšpirovaná prírodou s využitím našich najmodernejšie technológie. Štruktúra a celkový vzhľad tak verne odrážajú prírodný originál.

Návrat hore