Dlažba z travertínu

Travertínová dlažba - je odolná, trvanlivá, chladí a rokmi nestráca na kráse

 

Existuje množstvo dôvodov, prečo si zamilovať práve estetickú súhru travertínovej dlažby vo vašom domove. Oplýva nádychom starosvetskej klasickosti, je odolná a vhodná tiež pre rôzne druhy dekóru - od tradičných po súčasné a minimalistické. Jej jemné béžové farebné prevedenie jednoznačne lahodí oku i dotyku. Travertín je taktiež vhodný aj na chodníky či iné vonkajšie plochy.

 

Travertín – skutočný fenomén

 

Medzi jeho hlavné prednosti patrí spomínaná prírodná odolnosť a pevnosť – je dokonca dvojnásobne odolnejší ako betón. Dôvodom je fakt, že ešte predtým, než je zozbieraný, je kameň roky vystavený intenzívnemu tlaku a teplu. Každý vie, že životnosť prírodného kameňa je vynikajúca a overená časom. Používal sa predsa už v starovekom Ríme. Ďalšou fantastickou vlastnosťou travertínu je odolnosť voči teplu – iné kamenné dlažby absorbujú teplo veľmi rýchlo, nie však travertín.

Vaša travertínová dlažba ostane príjemne chladná aj pod priamym slnečným žiarením, takže bosé nohy sú pokojne vítané. Tento materiál neodráža teplo, teda okolitú teplotu nezvyšuje. A ďalej..., narozdiel od syntetických dlažieb nepredstavuje tiež zvetranie v prípade travertínu žiadny problém. Travertínová dlažba nebledne, naopak ponecháva si svoju farbu aj po dekádach vystavenia rôznym látkam. A oproti produktom z cementu, u ktorých po čase môže dôjsť ku vzniku nepekných kryštálových vrstiev, ostáva krásna dlhé roky.

 

Prirodzená elegancia travertínu

 

Travertínová dlažba je stála a bezúdržbová. Nevyžaduje si každoročné pretieranie alebo olejovanie ako napríklad drevené terasy. Je tiež celkom zrejmé, že jej prirodzená elegancia zabezpečuje najdokonalejšie harmonické splynutie s dizajnom vášho domova či záhrady. Pozitívom je i fakt, že trh ponúka široké spektrum vzorov a farieb travertínu pre dokonalé zladenie so zvyškom vášho dekóru.

Ak chcete odolnú a trvanlivú alternatívu k betónu či keramike, zvážte investovanie práve do travertínovej dlažby, ktorá spoľahlivo skrášli váš domov na veľmi dlhú dobu.

Návrat hore