Dlažba k bazénu

Bazén, obľúbený doplnok relaxu a pohody v rodinných domoch či väčších záhradách. Pri stavbe a prevádzke bazénu je potrebné zohľadniť aj niekoľko dôležitých aspektov, ako je spevnená plocha na jeho obsluhu, plocha na výstup osôb z bazéna či priestor na umiestnenie ležadiel. Okrem toho by dlažba k bazénu mala spĺňať najvyššie estetické, ako aj praktické požiadavky.

 

Aký materiál je vhodný na vytvorenie spevnenej plochy pri bazéne?

 

Okolie vonkajšieho bazénu je potrebné upraviť tak, aby ste k nemu mali jednoduchý a zároveň aj bezpečný prístup. Nie je vhodné ani praktické, aby ukončenie bazéna tvorila trávnatá plocha, nakoľko by dochádzalo k znečisťovaniu vody. Najlepšie je, ak pre priestor v bezprostrednom okolí bazénu zvolíte pevný povrch. Vhodný stavebný materiál, ktorý plní funkciu spevnenej plochy aj protišmykovej bariéry je betónová dlažba k bazénu.

 

Dlažba k bazénu má svoje kritériá aj bezpečnostné prvky

 

Spevnená plocha pri bazéne podlieha niekoľkým požiadavkám. Vo všeobecnosti by plocha v okolí bazénu nemala byť príliš štrukturovaná alebo s reliéfom, aby na nej nestála voda. Taktiež by táto plocha mala byť z mrazuvzdorného materiálu, znášať letné horúčavy či odolávať náporom dažďa a snehu. Ideálne je teda zvoliť si kvalitnú dlažbu k bazénu, pri výbere ktorej by ste mali venovať pozornosť najmä fyzikálnym vlastnostiam materiálu.

 

Výhody betónovej dlažby k bazénu

 

- bezkonkurenčná životnosť materiálu

- vynikajúce fyzikálne vlastnosti

- jednoduchá údržba

- betónová dlažba je protišmykový a mrazuvzdorný materiál

- nadčasový a elegantný dizajn

 

Kvalitná betónová dlažba má vysokú odolnosť, odoláva UV žiareniu, soliam aj mrazu. Tradičná, spoľahlivá a bezpečná. Taká je veľkoformátová betónová platňa Imperial od Austria Beton Werk, ktorá je vyrábaná v dizajne najnovších trendov a bývaniu dodá nenútenú eleganciu. Betónová platňa Imperial má špeciálne zdrsnenie povrchu, ktoré pripomína opracovanie brúsnym papierom čo dlažbu vizuálne zmäkčuje a zároveň zvyšuje jej bezpečnosť za nepriaznivého počasia. Geometrickú presnosť a strohosť zas zjemňuje zaoblenie hrán. Dlažba je vhodnou voľbou na terasy, do okolia bazénu, ale aj na vytváranie chodníkov z voľne uložených platní.

Návrat hore