Dizajn a trendy v dlažbách 2019

Každý rok sa objavujú nové dizajny a trendy v úprave exteriéru domov. Či už máte vstup do domu viditeľný z ulice alebo ukrytý za plotom, záhradu malú alebo veľkú, je dôležité si pamätať, že exteriér domu je taktiež srdcom vášho domova a preto by ste jeho úpravu nemali podceniť.

 

Na trhu sa nachádzajú nové druhy dlažieb a postupov v štýle pokládky a tvarov, ktoré kráčajú s módnymi trendmi. Dom je pre človeka súkromnou oázou pokoja. Tú si navodíme nielen interiérom, ale aj jeho exteriérom, ktorý prezentuje fasádu, chodníky, pevný plot či majstrovsky zhotovené vonkajšie kuchyne, grily, ohniská a pece.

Či sa pripravuje na rekonštrukciu alebo novú výstavbu základom stavebných uprav bude aj výber vhodného materiálu. Záhradné prvky z betónu oceníte najmä kvôli ich modernému vzhľadu, vysokej kvalite spracovania a dlhodobej životnosti.

 

Trendy v oblasti betónovej dlažby

 

Aktuálny trend bývanie je zameraný na nízkoenergetické stavby. Rovnako je možné postaviť aj exteriérovú časť domu. Dlažbu TOPLINE Multiformát tvoria základné tvary dlažobných prvkov v sivých odtieňoch, ktoré sú často žiadané k energeticky úsporným a moderným stavbám. Dlažba predstavuje návrat k začiatkom s modernou tvárou súčasnosti s použitím multiformátovej skladby. Dlažba Topline Multiformát je dostupná v sivej, sivo - čiernej, hnedej a hnedo - sivej.

 

Ďaľším stále aktuálnym trendom v betónovej dlažbe je aj imitácia “used look”, ktorá predstavuje príťažlivý, akoby roky požívaní vzhľad. Betónová dlažba ZIEGELSTEIN je atraktívna a všestranne využiteľná. Je možné ju použiť na stavbu múrikov, lemovania, pergoly, príjazdové cesty, chodníky či schodíky. Spôsob ukladania si vyberte podľa toho, čo sa vám páči viac, či klasická pokládka, alebo nápadité ukladanie na bočnú hranu. Farebné prevedenie dlažby je v svetlo okrovej, tehlovej a antracitovej.

 

Jeden zo stále prítomných a aktuálnych trendov v betónovej dlažbe je kombinácia farieb, ktorá vás určite tiež prekvapí. Nie je nutné vytvárať monolitické plochy, ale vďaka špeciálnej úprave dostáva betónová dlažba zaujímavý vzhľad, v ktorom sa prelínajú farebné odtiene. Jedinečný typ dlažby ARTLINE poskytuje možnosť množstva neopakovateľných kombinácií. Dlažba má dve línie farebných odtieňov v škále decentnej grafitovo - striebornej a teplej karamelovo - béžovej.

 

Imitácia prírodných prvkov sa skvele hodí k domu aj k záhrade. Nechajte sa inšpirovať prírodnými farbami a tvarom dlažby TRAVERTINO, ktorá povýši vašu terasu na luxusnú relaxačnú zónu. Exkluzívna dlažba Travertino so vzhľadom prírodného travertínu je inšpirovaná prírodou s využitím najmodernejších technológií. Jej štruktúra a celkový vzhľad tak verne odrážajú prírodný originál. Dlažba je dostupná v dvoch odtieňoch béžovo tmavej a béžovo svetlej.

 

Dizajnovou novinkou roka je aj využite veľkoformátovej betónovej dlažby GRANDE, ktorá upúta svojou pestrou farebnosťou jednotlivých kusov. V ponuke sú aj neštandardné farebné odtiene ako machová, jura, granit, ktoré majú premiéru v sortimente ABW.

 

Výhody betónových výrobkov v záhradnej architektúre

 

Hlavnou výhodou betónových prvkov sú pevnostné charakteristiky a kvalita. Ak pri úprave a starostlivosti o betónovú dlažbu dodržujete základné odporúčania, jednotlivé prvky záhradnej architektúry vydržia aj niekoľko desiatok rokov. Druhou výhodou je, že betón je možné spracovať do akéhokoľvek tvaru a pomocou farebného pigmentu rozžiariť jasnými farbami, ktoré dodajú vašej záhrade osobitné čaro.

 

Kvalitné a dizajnové ploty, príjazdové cesty či múry? Pre prvky z betónu to nie je problém

 

Betónové výrobky na skrášlenie každej záhrady, plota, múru alebo príjazdovej cesty sú zaujímavým stavebným prvkom. Spĺňajú všetky kvalitatívne aj bezpečnostné požiadavky a zároveň napĺňajú očakávania moderných trendov. Betónovú dlažbu či tvárnice je možné ľubovoľne kombinovať s využitím širokej palety farebných odtieňov aj veľkostí. Práca s betónovými výrobkami je po presnej výmere jednoduchá a pokládku či stavbu častokrát zvládnete aj sami.

Návrat hore