Čo by mala spĺňať príjazdová cesta?

Príjazdová cesta k domu je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou a dokonca podmienkou pre kolaudáciu domu. Pri jej výstavbe musíte myslieť na celkovú plochu, ktorú plánujete zastavať, veľkosť a počet automobilov a v neposlednom rade aj jej vhodnosť k domu a k exteriéru. Nikto predsa nechce mať pred domom jedno obrovské parkovisko. ABW vám poradí, čo má správna príjazdová cesta spĺňať.

Plánujte!

Každé stavebné úpravy začínajú dobrým plánovaním. Bez neho by sa stavebník dopustil nielen chýb, ale išlo by o zbytočné míňanie finančných prostriedkov. Príjazdová cesta musí zodpovedať veľkosti, ale aj počtu áut majiteľa a spôsobu výstavby príjazdovej cesty. Príjazdová cesta v dnešnej dobe nespĺňa len funkčnosť, ale je aj estetickým doplnkom exteriéru. Pri stavbe príjazdovej cesty je nutné, aby bola plocha mierne vyspádovaná smerom od stavby domu tak, aby sme zabránili zhromažďovaniu dažďovej vody na pozemku. Takýmto spôsobom vznikne prirodzený spád na odtekanie vody a nebudete sa musieť k svojmu auto brodiť cez veľké mláky.

Čím pevnejšie, tým lepšie

Pojazdná betónová dlažba musí byť veľmi odolná, predsa len bude každodenne znášať niekoľkotonovú záťaž automobilov, a preto by mala mať hrúbku aspoň 6 cm. Materiál musí odolávať nielen záťaži 3,5 tony, ale aj počasiu, mrazu a posypovej soli, ktorá sa prenesie z automobilu na príjazdovú cestu. Vhodným príkladom odolnosti je aj cenovo atraktívna dlažba Topline multiformát, ktorá má hrúbku 6 alebo 8 cm, vďaka čomu je zjazdná buď pre autá do 3,5 tony alebo nad 3,5 tony. Dlažba Topline multiformát je ľahko kombinovateľná a je vyrábaná v troch farebných prevedeniach – sivá, hnedá, hnedo-sivá.

V súčasnosti je trendy používanie zámkovej dlažby na príjazdovú cestu. Zámková dlažba má perfektné možnosti kombinácie farieb, ale aj spôsobov uloženia. Použitím dlažby Vario dostupnej v troch farebných odtieňoch (granit, jura, hnedo-antracitová) si môže zákazník sám vybrať vzor dlažby, keďže nie je predpripravený vo výrobe. Zámková dlažba Vario má hrúbku 6 a 8 cm a nosnosť nad 3,5 tony.

Pre tých, ktorí chcú pre svoju príjazdovú cestu ešte viac, ABW ponúka dlažbu Vario XL s veľkou ponukou variabilných a kreatívnych možností. Päť dostupných farebných odtieňov (granit, hnedo-antracitová, jura, pieskovo-hnedá, béžovo-olivová) ponúka zákazníkovi maximálnu možnú voľnosť s hrúbkou 8 cm a nosnosťou nad 3,5 tony.

Je potrebné zdôrazniť, že pokládku dlažby na príjazdovej ceste, treba ešte dokončiť a ohraničiť obrubníkmi a palisádami, ktoré by mali s dlažbou ladiť napr. Alpská palisáda dostupná až v šiestich farebných odtieňoch. V našej ponuke však nájdete rôzne iné obrubníky a palisády presne podľa vášho gusta.

Návrat hore