Betónový plot vs. Pes

Pes najlepší priateľ človeka, ale aj strážca domu, ktorý si už od nepamäti ohraničuje svoje územie a preto je pri stavbe rodinného domu potrebné myslieť na kvalitné oplotenie pozemku, ktoré bude plniť ochrannú, ale aj estetickú funkciu. Ako si vybrať betónový plot, ktorý vás ochráni pred útekmi vášho domáceho miláčika?

 

Plot tvorí neodmysliteľnú súčasť vášho domova a niekoľko rokov bude dotvárať exteriérovú úpravu domu aj záhrady, aj preto sa oplatí investovať do kvalitných produktov. Asi každý majiteľ psa musí pri stavbe plota riešiť dve základné veci. Tou prvou je výška plota, aby pes plot nedokázal preskočiť a druhou je podhrabanie plota, aby sa nedokázal prekopať zo záhrady smerom von. Hrabaniu popod plot a útekom zabránite len kvalitným a pevným oplotením.

 

Betónový plot od ABW je bezúdržbový kvalitný plot s betónovým základom. Betónový plot má veľkú odolnosť a zároveň vám poslúži nielen na zachovanie súkromia, ale aj ako bezpečná bariéra pre vášho psa a stretu so svetom za plotom vašej záhrady. Podhrabaniu plota zabránite položením pevných základov do zeme. Podľa veľkosti psa volíme aj výšku plota. Platí, že čím väčšie plemeno, tým sa zvyšuje aj jeho schopnosť vyskočiť vyššie.

 

Pre menšie a stredne veľké plemená do cca 20 kg postačí výška plota do 1,5 metra. Táto výška plota ohraničí pozemok, vo výhľade však stále neprekáža a zabezpečí aj dostatočnú bariéru pre menšie a stredne veľké plemeno psa. Ak máte psa nad 30 kg alebo bojové plemeno odporúča sa výška plota 1,8 metrov, ktorý už plní vysokú vymedzovaciu funkciu aj ochrannú bariéru. Častým javom je aj tzv. vybehaný strážny okruh okolo plotu, kedy pes strážiaci pozemok udupe pôdu v tesnej blízkosti plotu. Miesta okolo plotu, po ktorých pes najčastejšie behá, je najlepšie vydláždiť zámkovou dlažbou alebo spevniť zatrávňovacou dlažbou.

 

Minimalistická architektúra betónového plota

 

Betónový plot Lineal je krásny kompaktný povrch jemného betónu, ktorý vynikne najmä ako súčasť minimalistickej architektúry v kombinácii s čistými tvarmi v jednoliatych blokových riešeniach. Plot Lineal je vhodný k našej najvyššej minimalistickej rade Avenue, Imperial a Cubicon Exclusive.

 

Romantika a betónový plot? Áno, aj to sa dá.

 

Štiepaný Alpský plot Exclusive jemne doplní záhradu, zabezpečí súkromie aj ochranu a bezpečie štvrnohého priateľa. Alpský plot Exclusive sa dobre kombinuje s dlažbou Avenue, ale aj s dlažbami Kráľovská, Antico, Burgstein či dlažbami radu Sofline. Jeho plotové prvky využijete i na doplnenie záhrady drobnou architektúrou, ako sú napr. fontánky.

 

Kompaktnosť betónového plota ponúka originálne riešenie

 

Priaznivci originálneho riešenia ocenia betónový plot Antico, ktorý má prirodzený vzhľad povrchu plotu v spojení s jedinečnou farebnosťou. Nadčasová elegancia plotu Antico od ABW je svojou kombinovateľnosťou vhodná takmer na čokoľvek. S tvárnicami Antico môžete postaviť už spomínaný plot alebo schody, lavičky, či deliace múriky. Svojím kompaktnejším rozmerom tvárnic sa s Antico Plotovým Systémom veľmi dobre a ľahko pracuje.

Návrat hore