Ako sa starať o dlažbu v lete?

Letná terasa sa v lete stáva epicentrom voľného času. K slnečným letným dňom neodmysliteľne patria grilovačky a opekanie, ktoré v prípade nedostatočnej starostlivosti môže poškodiť betónovú dlažbu. Ako sa týmto problémom vyhnúť Vám poradíme v našom článku.

Predchádzajte problémom!

Ľudia zvyknú problém riešiť, až keď sa objaví. Lepšie než problém odstraňovať, je mu predchádzať. Preto by mal prvý krok na ochranu dlažby nastať hneď na začiatku, ešte pred špárovaním dlažby.

Použitie ochranného prostriedku vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá betónovú dlažbu ochráni pred nepriaznivým vplyvom počasia, rastom mikroorganizmov a napomôže udržaniu farebnosti a odolnosti betónu.

Použitie vysokotlakového čističa patrí k šetrným a ekologickým spôsobom čistenia betónovej dlažby. Kvalitný čistič si poradí s nečistotami zanesenými v špárach či hrubou vrstvou špiny. Pravidelným používaním docielite, že vám dlažba vydrží dlhšie.

Letné grilovačky

Pri varení vonku sa často stáva, že sa na betónovú dlažbu dostanú fľaky od oleja, omáčok a jedla z grilovania. Tie by sme rozhodne nemali nechať len tak ležať, ale čo najskôr ich odstrániť. Poraďte sa s odborníkom, čo najlepšie zaberá na konkrétny fľak, aby sa nepoškodila vaša betónová dlažba. Na mastné olejové škvrny účinkuje absorbovač oleja
a mastných škvŕn. Ten naneste na fľak, nechajte zaschnúť a opláchnite vodou. Vaša dlažba si predsa zaslúži tú najlepšiu starostlivosť!

S chemickými čističmi buďte opatrní

Na najodolnejšie škvrny sú dostupné aj chemické a kyselinové prípravky. Pri tých sa vyžaduje extra opatrnosť, keďže kyseliny a silné chemikálie môžu dlažbu poškodiť. Pri používaní silných chemických čistiacich prostriedkov je vhodné vyskúšať použitie najprv na veľmi malej ploche a pozorovať zmeny, keďže sa na prípadné poškodenie nevzťahuje reklamácia. Chlór a iné kyseliny môžu dlažbe skôr uškodiť, preto treba dôkladne zvážiť ich použitie.

Obrátiť sa môžete aj na profesionálov

Stávkou na istotu sú profesionálne čistiace služby. Tieto firmy si poradia so všetkými škvrnami, burinami a dlažbu vám aj naimpregnujú. Pomocou profesionálnej techniky odstránia všetky nečistoty a aj zanesenej dlažbe prinavrátia farby, ktoré v lete krásne vyniknú a vy sa budete môcť znova pýšiť krásnou dlažbou.

Náš tip:

Ak sa chcete vyhnúť častému čisteniu betónovej dlažby odporúčame Vám vyskúšať kombinácie rôznofarebných typov dlažieb, ktoré v ABW ponúkame. Čím viac farieb, farebných melírov a striedajúcich sa odtieňov, tým menej starostí s čistením dlažby. Pri pestrofarebných typoch dlažby totiž menšie špiny a fľaky ani nezbadáte.


Odporúčame napríklad: Plaza (magma, mušľová, strieborno-antracitová) alebo Jubileum (sivá, červená, karamelová, čierna, granit, karamelovo-antracitová).

Návrat hore