Aké základné druhy dlažby poznáme?

Betónovú dlažbu rozdeľujeme podľa spôsobu a miesta jej využitia.
 

Platne možno charakterizovať väčšími formátmi platní a menšou hrúbkou.
Táto dlážba je síce pochôdzna, no vďaka menšej hrúbke nie je určená na dláždenie príjazdových ciest pre automobily.  Veľký dôraz sa pri nej kladie na estetiku a celkový výzor. Tieto dlažby majú jemne zdrsnený povrch, ktorý imituje prírodné kamene ako sú pieskovec alebo travertín. Platne sa najviac hodia pre terasy.

Zámková dlažba je základným stavebným prvkom na dláždenie exteriérov.
Je k dispozícií takmer u každého výrobcu a možno ju dostať v rôznych formátoch, povrchových úpravach a ľubovoľnom množstve.  Je to cenovo priateľnejšie riešenie, takže sa používa na dláždenie väčších plôch, ako sú napríklad námestia, chodníky a ostatné verejné plochy.

Multiformátová dlažba je špeciálnym dlažobným systémom, kde si zákazník kupuje palety po vrstvách s už vyskladaným vzorom a rôznymi formátmi.
Je vhodná pre zákazníkov, ktorí radi uprednosťnujú dlažbu pozostávajúcu z niekoľkých druhov, ktoré si nakombinujú podľa vlastných predstáv. Priestorovo nie je špeciálne vyčlenená, a možno ju použiť ako na terasy, tak aj na príjazdové cesty a chodníky.

Veľkoformátová dlažba je už podľa názvu určená pre plochy, kde hrá prím farebná a tvarová konzistentnosť. Ak chcete mať exteriér pred domom v jednom štýle, veľkoformátová dlažba je tak vhodným riešením.

Návrat hore