Aj ROSUM má dlažbu od ABW

Spoločnosť ABW mala česť prispieť svojou vysokokvalitnou betónovou dlažbou pri výstavbe architektonického moderného monumentu – administratívnej budovy ROSUM na Bajkalskej ulici v Bratislave.


Takmer 21 000 m2 kancelárskej plochy, vyše 1 200 m2 priestorov pre obchody a služby a 470 parkovacích miest. ROSUM je príkladom najnovších trendov vo výstavbe administratívnych budov. Moderný administratívny komplex urbanisticky obohacuje mestskú štvrť Ružinov a dotvára dokonalý príklad spojenia urbanizmu a mestského života pri jazere. Pri výstavbe komplexu ROSUM boli použité najkvalitnejšie materiály dostupné na slovenskom trhu, a preto sa investor rozhodol pre betónovú dlažbu Avenue a Travertino od spoločnosti ABW.


Zaujímavosťou komplexu ROSUM je, že na streche parkovacieho domu je zelená terasa s prístupom z oboch veží. Terasa slúži na relax, stretávanie sa a iné oddychové aktivity. V oboch spomínaných častiach budovy, na parkovisku a terase nájdete betónovú dlažbu Avenue a obrubníky a schodíky Travertino od ABW.


Parkovisko v budove ROSUM bolo vytvorené s kapacitou až 470 parkovacích miest. Nároky na betónovú dlažbu, ktorá by unieslo takúto záťaž boli oprávnene vysoké. Aj to bol dôvod, prečo sa investor rozhodol pre betónovú dlažbu Avenue od ABW. Dlažba Avenue je dostupná v troch elegantných farbách (strieborná, grafitová, čierna), má hrúbku 8 cm, a preto je vhodná aj na parkovacie plochy pre autá s nosnosťou do 3,5 tony. Avenue má jedinečný obdĺžnikový tvar, moderné farby, a preto dopĺňa dynamické moderné stavby, akou je aj ROSUM.


Ďalším skvostom budovy je zelená terasa, z ktorej sa stal priestor neformálneho stretávania a oddychu od pracovného ruchu. Aj na terase môžete nájsť produkty ABW, konkrétne schodíky a obrubníky Travertino, ktoré sú dostupné vo svetlej a tmavej béžovej farbe. Travertino svojimi jemnými prírodnými odtieňmi dopĺňa zelenú terasu a vytvára tak priestor vhodný pre relax s výhľadom na Štrkovecké jazero.


Betónová dlažba od ABW je súčasťou mnohých projektov s celospoločenským významom. Či už ide o veľkolepý Národný futbalový štadión, kde si UEFA vybrala dlažbu Cubicon Exclusive alebo moderné urbanistické ikony ako ROSUM, kde sa rozhodli pre betónovú dlažbu AvenueTravertino.


Každý si tak môže byť istý, že ABW ponúka ten najvyšší možný štandard. Ktorý svetový kúsok si teda prinesiete domov Vy?

Návrat hore