PARTNERI: Prihlásenie | Registrácia | Objednávka

Články

Tagy

Workshop ABW

Firma Austria Beton Werk s.r.o. každoročne pripravuje workshop určení pre obchodných partnerov, realizátorov a odbornú verejnosť. Cieľom workshopu je prezentovať portfólio produktov a technických postupov pri pokladaní dlažby za účelom zefektívnenia komunikácie a zhotovenia dlažby, plotov a univerzálnych prvkov určených do exteriéru.     

Ponúkame naším zákazníkom širokú škálu produktov, z ktorých je možné vyskladať akýkoľvek záhradný alebo verejný priestor. Neustále pracujeme na vývoji nových produktov a sledujeme požiadavky trhu. Počas dvadsiatich rokov nášho vývoja sme posunuli hranice možností využitia betónu ako funkčného a vysoko estetického materiálu. Naším cieľom je vytvárať nové projekty, ktoré zefektívnia komfort bývania v exteriéri v akomkoľvek ročnom období. Medzi naše najväčšie ,,highlighty” v príbehu vývoja patria:

Murovacie tvárnice

Štiepané ploty

Vibrozalievané produkty

Melírované dlažby

Showroom ABWland

Spolupráca s architektmi

Jednou z výziev pre betónovú dlažbu je dosiahnutie atraktívnych farieb a povrchov ušľachtilých prírodných materiálov. Vďaka pokročilej technológii vibrozalievania posúvame úroveň našich produktov stále ďalej a ďalej. Betónová dlažba vyrobená touto technológiou predstavuje výrobok reálneho vzhľadu konkrétnej prírodnej štruktúry, ako je napr. Travertín. Špecifikom vibrozalievania je kombinácia automatickej výroby a ľudskej práce. Každý kus je originál, vyzerá inak, má iný odtieň, melír či povrch a zároveň dokonale kopíruje vzhľad prírodných materiálov. Vibrozalievaná betónová dlažba má toleranciu v hrúbke ± 6 mm. Táto tolerancia je spôsobená rozmerom platne, keďže sa jedná o veľkoformátový kus. Pri manipulácií je potrebné každý kus ručne dopasovať. K tomuto úkonu je možnné využiť pomôcky ako napr. vákuové prísavky, ktoré vám uľahčia manipuláciu s materiálom. Ďalšími technickými radami sa budeme zaoberať na našom stretnutí, kde vám veľmi radi poskytneme technickú podporu.

Ďalšou významnou súčasťou firmy je náš exteriérový showroom ABWland. Sme si vedomí, že pri výbere dlažby alebo plotu je dôležité dobre sa rozhodnúť. Fotografia pomôže, ale ideálne je keď môžete hotový produkt vidieť, pozrieť si detaily spracovania, dotknúť sa povrchu a najlepšie je mať možnosť po novej dlažbe sa prejsť a pozrieť si ju v ktoromkoľvek ročnom období alebo dennej dobe. Preto sme sa rozhodli v roku 2016 vybudovať v našom reály showroom, v ktorom je možné preznieť pestrú škálu našich produktov. V rámci workshopu sme si pre vás pripravili komentovanú prehliadku ABWlandu, ktorý sa nachádza v sídle spoločnosti.

 

Informácie k workshopu:

Cieľom stretnutia je informovať odberateľov a realizátorov o novinkách zo sveta dlažieb, technológií a dizajnu. Zároveň, podpora marketingu pre dané firmy a podnikateľov. Naším cieľom je podporiť komunikáciu a vzťahy v rámci odboru výroby, predaja a realizácií pokládky dlažieb. Radi uvítame akékoľvek podnety, ktoré obohatia program nášho stretnutia.  

 

Termíny konania:

12.1.2023

26.1.2023

09.2.2023

23.2.2023

 

Program:

10:00 h Otvorenie Workshopu

10:15 h Začiatok prezentácie

11:30 h Presun do ABWlandu – prezentácia výrobkov na ploche

12:00 h Voľná diskusia

13:00 h Spoločný obed

 

Organizačné informácia:

Organizátor: Austria Beton Werk

Účasť na workshope je bezplatná

Registrácia je dostupná prostredníctvom mailu.

 

Vyberte si z uvedených termínov a potvrďte účasť na mailovú adresu: dovalova@abw.sk, kde zašlete potvrdzujúci mail s vaším menom, kontaktom, profesiou a názov firmy, v ktorej pracujete. Potvrdzujúci mail zašlite najneskôr týždeň pred uvedeným termínom.

Ponúkame Vám informácie nie len čo sa týka našich produktov, ale aj referencií a skúsenosti zo sveta záhradnej architektúry. Veľmi radi sa s vami podelíme o naše skúsenosti, ktoré sú podložené dlhoročnou praxou. Tesíme sa stretnutie s vami. 

Workshop ABW
Predchádzajúci článok
Ako vybrať plot?
Ako vybrať plot?

Túžite po dlažbe, ktorá bude reflektovať všetky aktuálne trendy? V našom článku sme pre vás vytipovali 7 najtrendovejších dlažieb tejto sezóny.    

1. EKO RADA - ekonomická a ekologická dlažba

Dlažby z našej novej EKO RADY sa stali hitom tejto sezóny. Jej formátom a farebnosťou  Vzhľadom na aktuálnu infláciu a plošné zdražovanie cien stavebných materiálov k nám stále častejšie prichádzajú zákazníci s požiadavkou cenovo priaznivej dlažby, ktorá si zachová prvotriednu kvalitu. Odpoveďou na požiadavku trhu sa stali nové ekologické a ekonomické dlažby EKOLINE multiformát, EKO TOPLINE V, EKO 6, EKO 7. Všetky dlažby z EKO RADY sú charakteristické prírodnými sivými farebnými odtieňmi, ktorých výroba je energeticky menej náročná, čo sa môže pri nezmenenej kvalite odraziť na priaznivejšej cene. Sivá je zároveň univerzálnou farbou, ktorá je vyhľadávaná pre nadčasovosť.    

2. SMARTLINE vo farebnom prevedení onyx  

Dlažbu SMARTLINE v unikátnom farebnom prevedení onyx odporúčajú architekti pre zaujímavú „patchwork“ štruktúru. Odtieň onyx vyniká svojou farebnou škálou. V tejto farbe sú pridané pigmenty sivej a a pieskovej farby, takže ju hravo skombinujete s teplými a studenými farbami plotu a fasády. Nebojte sa kombinovať. Ak máte fasádu domu ladenú do studených tónov a chcete váš priestor vonku spestriť, k tomu vám dopomôžu pingmenty pieskovej. V týchto tónoch je vhodné vybrať plot ladený do sivých odtieňov. Ak však máte fasádu v teplých tónoch ako je žltá a béžová, dlažba v onyxovej farbe utlmí celkový dojem, ktorý môžete následne znásobiť pri plote v béžových tónoch. Takýmto tónom je možné kombinovať teplé a studené tóny, ktoré sa vzájomne prelínajú. Dlažba je vhodná aj pre malé plochy bez potreby členenia iným druhom dlažby. Dlažba vďaka unikátnym farebným odtieňom nikdy nebude pôsobiť fádne.

3. VARIO XL vo farebnom prevedení granit

Patríte k zákazníkom, pre ktorých je dôležitá kreativita a jedinečnosť? Voľbou číslo 1 bude pre vás dlažba VARIO XL. Vyniká možnosťou variabilných riešení pri kombinovaní vzoru a farieb. Pri realizácii si tak môžete vytvoriť kreatívne riešenie na mieru podľa vašej predstavy. Dlažba je pojazdná osobným autom, preto je vhodná na výstavbu parkovísk. Takýmto spôsobom viete prepojiť parkovisko s chodníkom a terasou. Ohraničenie alebo spestrenie zón okolo domu dosiahnete zmenou farebnosti alebo iným typom vkladaného vzoru. Vzhľadom na rozmanitú skladbu je dlažba optimálna na väčšie a členitejšie povrchy.

4. GRANDE vo farebnom prevedení granit

Dlažbu GRANDE zákazníci preferujú pre melírované farebné odtiene a možnosť vybrať si až z 8 neštandardných farebných prevedení, ktoré dodajú domovu nádych jedinečnosti. Nový rozmer 60 x 60 cm je aktuálne veľmi žiadaný kvôli vysokej variabilite. Dlažba sa radí z hľadiska formátu medzi veľké a zároveň pojazdné autom. Formát 30x30 a 60x30 v hrúbke 8cm je dokonca pojazdná autom nad 3,5 tony. Samozrejme je dôležité dbať na kvalitnú pokládku.  Ak máte v pláne zrealizovať parkovisko z väčších formátov je dlažba Grande skvelým riešením. V posledných rokoch je trendy využívať predovšetkým väčšie formáty, ktoré pôsobia jednotne a čisto. Hitom tejto sezóny je farebné prevedenie granit a jura. Dlažbu Grande je možné kombinovať v 3 rozmeroch, s ktorými si viete vytroviť vlastný jedinečný vzor. Ten je možné kombinovať s obrubníkmi a doplnkovou dlažbou s nášho portfólia. 

5. Plaza multiformát vo farebnom prevedení mušľová

Milovníkov romantického rustikálneho štýlu ohromí melírovaná dlažba PLAZA multiformát. Prináša škálu farebných odtieňov pálenej hliny, ktorá je charakteristická pre tradičnú toskánsku architektúru. Vyhľadávané je farebné prevedenie mušľová, ktoré vášmu domovu prinesie neopakovateľnú stredomorskú atmosféru. Táto dlažba sa skvele hodí k rodinným domov, ktoré sú ladené do teplých tónov. Najčastejšie využitie nájde pri tehlovej fasáde alebo plotu, ktorý je v tónoch hnedej a červenej. Táto dlažba má výrazný charakter, preto odporúčame k nej voliť jemnejšie tóny aby vynikla jej výnimočná štruktúra.

6. IMPERIAL vo farebnom prevedení strieborná

Požadujete od svojej dlažby protišmykové vlastnosti? Dlažba IMPERIAL zaujme jemne zdrsneným povrchom, ktorý jej dodáva mimoriadne vlastnosti. Impozantný formát až 80 x 80 cm predurčuje dlažbu na veľkolepé minimalistické riešenia. Dlažba IMPERIAL je architektmi často využívaná na prepojenie interiéru a exteriéru. Ušľachtilý povrch dlažby je dôstojným partnerom pre akúkoľvek nadväzujúcu podlahu v interiéri. Pre svoje jedinečné vlastnosti je dlažba často využívaná aj k bazénom.  

7. TRAVERTINO

Hľadáte vhodnú dlažbu na veľkú plochu, na terasu alebo k bazénu? Pre náročných zákazníkov odporúčame TRAVERTINO. Veľkoformátové platne do priestoru prinášajú kus prírody. K tejto dlažbe sme pre vás vytvorili systém TRAVERTINO, ktorý obsahuje dlažbu, schodiskový stupeň, obrubník, palisádu a bazénový lem. Spojením prvkov TRAVERTINO viete vyskladať celú exteriérovú časť našej záhrady. Vášmu domovu dodá dlažba nádych luxusu a pocit slnečného Stredomoria.     

Zaujala vás niektorá z našich trendových dlažieb? Príďte si pozrieť svojho favorita naživo na výstavnú plochu ABWland, kde vám s výberom pomôže náš dizajnér.

Nasledujúci článok
7 najtrendovejších dlažieb roku
Ako vybrať plot?

Túžite po dlažbe, ktorá bude reflektovať všetky aktuálne trendy? V našom článku sme pre vás vytipovali 7 najtrendovejších dlažieb tejto sezóny.    

1. EKO RADA - ekonomická a ekologická dlažba

Dlažby z našej novej EKO RADY sa stali hitom tejto sezóny. Jej formátom a farebnosťou  Vzhľadom na aktuálnu infláciu a plošné zdražovanie cien stavebných materiálov k nám stále častejšie prichádzajú zákazníci s požiadavkou cenovo priaznivej dlažby, ktorá si zachová prvotriednu kvalitu. Odpoveďou na požiadavku trhu sa stali nové ekologické a ekonomické dlažby EKOLINE multiformát, EKO TOPLINE V, EKO 6, EKO 7. Všetky dlažby z EKO RADY sú charakteristické prírodnými sivými farebnými odtieňmi, ktorých výroba je energeticky menej náročná, čo sa môže pri nezmenenej kvalite odraziť na priaznivejšej cene. Sivá je zároveň univerzálnou farbou, ktorá je vyhľadávaná pre nadčasovosť.    

2. SMARTLINE vo farebnom prevedení onyx  

Dlažbu SMARTLINE v unikátnom farebnom prevedení onyx odporúčajú architekti pre zaujímavú „patchwork“ štruktúru. Odtieň onyx vyniká svojou farebnou škálou. V tejto farbe sú pridané pigmenty sivej a a pieskovej farby, takže ju hravo skombinujete s teplými a studenými farbami plotu a fasády. Nebojte sa kombinovať. Ak máte fasádu domu ladenú do studených tónov a chcete váš priestor vonku spestriť, k tomu vám dopomôžu pingmenty pieskovej. V týchto tónoch je vhodné vybrať plot ladený do sivých odtieňov. Ak však máte fasádu v teplých tónoch ako je žltá a béžová, dlažba v onyxovej farbe utlmí celkový dojem, ktorý môžete následne znásobiť pri plote v béžových tónoch. Takýmto tónom je možné kombinovať teplé a studené tóny, ktoré sa vzájomne prelínajú. Dlažba je vhodná aj pre malé plochy bez potreby členenia iným druhom dlažby. Dlažba vďaka unikátnym farebným odtieňom nikdy nebude pôsobiť fádne.

3. VARIO XL vo farebnom prevedení granit

Patríte k zákazníkom, pre ktorých je dôležitá kreativita a jedinečnosť? Voľbou číslo 1 bude pre vás dlažba VARIO XL. Vyniká možnosťou variabilných riešení pri kombinovaní vzoru a farieb. Pri realizácii si tak môžete vytvoriť kreatívne riešenie na mieru podľa vašej predstavy. Dlažba je pojazdná osobným autom, preto je vhodná na výstavbu parkovísk. Takýmto spôsobom viete prepojiť parkovisko s chodníkom a terasou. Ohraničenie alebo spestrenie zón okolo domu dosiahnete zmenou farebnosti alebo iným typom vkladaného vzoru. Vzhľadom na rozmanitú skladbu je dlažba optimálna na väčšie a členitejšie povrchy.

4. GRANDE vo farebnom prevedení granit

Dlažbu GRANDE zákazníci preferujú pre melírované farebné odtiene a možnosť vybrať si až z 8 neštandardných farebných prevedení, ktoré dodajú domovu nádych jedinečnosti. Nový rozmer 60 x 60 cm je aktuálne veľmi žiadaný kvôli vysokej variabilite. Dlažba sa radí z hľadiska formátu medzi veľké a zároveň pojazdné autom. Formát 30x30 a 60x30 v hrúbke 8cm je dokonca pojazdná autom nad 3,5 tony. Samozrejme je dôležité dbať na kvalitnú pokládku.  Ak máte v pláne zrealizovať parkovisko z väčších formátov je dlažba Grande skvelým riešením. V posledných rokoch je trendy využívať predovšetkým väčšie formáty, ktoré pôsobia jednotne a čisto. Hitom tejto sezóny je farebné prevedenie granit a jura. Dlažbu Grande je možné kombinovať v 3 rozmeroch, s ktorými si viete vytroviť vlastný jedinečný vzor. Ten je možné kombinovať s obrubníkmi a doplnkovou dlažbou s nášho portfólia. 

5. Plaza multiformát vo farebnom prevedení mušľová

Milovníkov romantického rustikálneho štýlu ohromí melírovaná dlažba PLAZA multiformát. Prináša škálu farebných odtieňov pálenej hliny, ktorá je charakteristická pre tradičnú toskánsku architektúru. Vyhľadávané je farebné prevedenie mušľová, ktoré vášmu domovu prinesie neopakovateľnú stredomorskú atmosféru. Táto dlažba sa skvele hodí k rodinným domov, ktoré sú ladené do teplých tónov. Najčastejšie využitie nájde pri tehlovej fasáde alebo plotu, ktorý je v tónoch hnedej a červenej. Táto dlažba má výrazný charakter, preto odporúčame k nej voliť jemnejšie tóny aby vynikla jej výnimočná štruktúra.

6. IMPERIAL vo farebnom prevedení strieborná

Požadujete od svojej dlažby protišmykové vlastnosti? Dlažba IMPERIAL zaujme jemne zdrsneným povrchom, ktorý jej dodáva mimoriadne vlastnosti. Impozantný formát až 80 x 80 cm predurčuje dlažbu na veľkolepé minimalistické riešenia. Dlažba IMPERIAL je architektmi často využívaná na prepojenie interiéru a exteriéru. Ušľachtilý povrch dlažby je dôstojným partnerom pre akúkoľvek nadväzujúcu podlahu v interiéri. Pre svoje jedinečné vlastnosti je dlažba často využívaná aj k bazénom.  

7. TRAVERTINO

Hľadáte vhodnú dlažbu na veľkú plochu, na terasu alebo k bazénu? Pre náročných zákazníkov odporúčame TRAVERTINO. Veľkoformátové platne do priestoru prinášajú kus prírody. K tejto dlažbe sme pre vás vytvorili systém TRAVERTINO, ktorý obsahuje dlažbu, schodiskový stupeň, obrubník, palisádu a bazénový lem. Spojením prvkov TRAVERTINO viete vyskladať celú exteriérovú časť našej záhrady. Vášmu domovu dodá dlažba nádych luxusu a pocit slnečného Stredomoria.     

Zaujala vás niektorá z našich trendových dlažieb? Príďte si pozrieť svojho favorita naživo na výstavnú plochu ABWland, kde vám s výberom pomôže náš dizajnér.

Tagy