Katalóg 2020
Aktuálne prijaté opatrenia ABW
Jarné zľavy ABW

Rady a tipy

Položenie betónovej zatrávňovacej dlažby

21.10.2019

Pre ľudí žijúcich v domoch je dvor miestom oázy zelene, kde si môžu oddýchnuť, posedieť a v pokoji vypiť svoju šálku kávy.

Ako využiť šálovacie tvárnice v záhrade

21.10.2019

V záhrade je vždy čo robiť. Tu pokosiť trávnik, tu pohrabať lístie alebo poliať kvety. Na všetko je potrebné náradie a rokmi sa jeho počet zväčšuje.

Plot z betónových tvárnic je nielen funkčný, ale aj vysoko estetický

21.10.2019

Kedysi rodinným zástavbám dominovali drevené ploty, prípadne jednoduché ohradenie pozemku pletivom. Ich životnosť bola však relatívne krátka, drevo navyše rýchlo podliehalo nepriaznivým vplyvom počasia a vyžadovalo si pomerne častú údržbu.

Ako osadiť chodníkový obrubník?

21.10.2019

Neoddeliteľnou súčasťou každej záhradky a dvora je chodník. Jeho využitie je multifunkčné a má praktickú aj estetickú funkciu.

Ako na biele fľaky na vašej novej dlažbe?

21.10.2019

Pokládka dlažby pred domom či garážou dodáva našej rodinnej výstavbe tzv. bodku a dotvára celkový vizuál. Vyberáme ju s dôrazom na jej povrchové a farebné prevedenie a prispôsobujeme jednak nášmu vkusu, ako aj miestu, kde žijeme.

Kvalitné základy = kvalitná stavba

05.9.2019

Trvanlivosť a spoľahlivosť stavby sú mimoriadne závislé na kvalitnom základe. Bez ohľadu na to, ako výnimočne je objekt navrhnutý či štruktúrovaný...

Ako zvýšiť hodnotu svojho bývania pomocou travertínu

05.9.2019

Materiály, ktoré vo vašom bývaní použijete, by vás mali upútať a upevniť v láske k vášmu domovu. Jedným z tých je rozhodne travertín, ktorý môže byť v exteriéri využitý v nespočetných variáciách...

Ukladanie dlažby

05.9.2019

Pre terasu sú vhodné rôzne materiály. Okrem dreva sa pozornosti teší aj prírodný kameň, betón či dosky z umelého kameňa. Pri voľbe terasovej dlažby by ste ale do úvahy...

Betónová dlažba pre krásny doma aj krásny dvor

05.9.2019

Ako si vybrať dlažbu aby zapadla na váš dvor a tvorila súlad s domovom? Betónová dlažba dotvára exteriér domu, ktorý je najmä počas letných mesiacov vonkajšou obývačkou a mal by byť čo najviac v súlade s prírodou.

Betónové schody sú kvalitné, štýlové aj na úrovni

05.9.2019

Exteriér domu je prvým miestom, ktoré uvidíte nielen vy ale aj všetci vaši návštevníci. Je preto dôležité vybudovať vstup do vášho domova z kvalitného materiálu, ktorý bude zároveň aj štýlovým a elegantným prvkom dotvárajúcim váš domov.

Betónový plot vs. Pes

05.9.2019

Pes najlepší priateľ človeka, ale aj strážca domu, ktorý si už od nepamäti ohraničuje svoje územie a preto je pri stavbe rodinného domu potrebné myslieť na kvalitné oplotenie pozemku...

Dlažba k bazénu

05.9.2019

Bazén, obľúbený doplnok relaxu a pohody v rodinných domoch či väčších záhradách. Pri stavbe a prevádzke bazénu je potrebné zohľadniť aj niekoľko dôležitých aspektov, ako je spevnená plocha...

Pokládka dlažby bez problémov

05.9.2019

Pri kladení dlažby je najdôležitejšia správna príprava, ktorá vám pomôže predísť mnohým zbytočným starostiam.

Vibrozalievaná betónová dlažba čerpá inšpiráciu z prírody

05.9.2019

Originálna, nadčasová a spätá s prírodou. Modernou technológiou vytvorená vibrozalievaná betónová dlažba v sebe kombinuje náročný proces automatickej výroby a ľudskej práce.

Dlažba do garáže je trvanlivé riešenie

05.9.2019

Ak staviate novú alebo rekonštruujete starú garáž, stojíte aj pred otázkou, aká podlaha je do garáže najlepšia.

Zámková dlažba na námestie

18.7.2019

Námestie je miestom, kde sa ľudia radi stretávajú a trávia spolu voľný čas. Plní reprezentatívnu úlohu a musí vytvárať celok s urbanistickým kontextom.

Schody a palisády – detaily, ktoré dotvoria váš domov

17.7.2019

Vysnívaný dom, upravená záhrada, pieskovisko aj bazén. Všetky stavebné práce idú s logickou postupnosťou, a tak tomu je aj pri stavbe schodov a následných finálnych úpravách v záhrade.

Originálne betónové prvky pre váš domov

17.7.2019

Plot, suchý múrik, chodník, vyvýšený záhon či kvetináč v plote? Nič z toho nie je pre originálne prvky z betónu Austria Beton Werk problém.

Oplotenie pozemku zabezpečí ochranu majetku aj súkromie

17.7.2019

Oplotenie alebo plot je voľne stojaca stavba, na ktorú sa vzťahuje ohlasovacia povinnosť a slúži na vymedzenie vlastníckych hraníc záhrady či pozemku.

Dlažobná terasa je pýchou záhrady

17.7.2019

Vonkajšie plochy záhrady dotvárajú celkový vzhľad domova a terasa, ktorá je vašou exteriérovou obývačkou, tvorí jeden z jej najdôležitejších prvkov. Ideálna podlaha terasy by mala spĺňať viacero kritérií, mať dlhú životnosť...

Dizajn a trendy v dlažbách 2019

17.7.2019

Každý rok sa objavujú nové dizajny a trendy v úprave exteriéru domov. Či už máte vstup do domu viditeľný z ulice alebo ukrytý za plotom, záhradu malú alebo veľkú, je dôležité si pamätať, že exteriér domu je taktiež srdcom vášho domova a preto by ste jeho úpravu nemali podceniť.

Realizácia zámkovej dlažby

17.7.2019

Zámková dlažba predstavuje v súčasnosti pomerne atraktívnu voľbu pre moderné domovy, nakoľko je účinným prostriedkom skrášlenia chodníkov, terás či príjazdových ciest.

Ako spevniť zosunutý svah

17.7.2019

Ak ste jedným z tých, ktorých domovy spočívajú na tzv. vratkej nôžke, tj. vaše bydlisko je umiestnené na svahu, je dobré sa poistiť, aby vám pôda ostala pevne pod nohami.

Dlažba z travertínu

12.7.2019

Existuje množstvo dôvodov, prečo si zamilovať práve estetickú súhru travertínovej dlažby vo vašom domove. Oplýva nádychom starosvetskej klasickosti, je odolná a vhodná tiež pre rôzne druhy dekóru - od tradičných po súčasné a minimalistické.

Ako vybudovať betónový plot

12.7.2019

Betónové oplotenie predstavuje v súčasnosti finančne prístupnú, spoľahlivú a esteticky lahodiacu formu oplotenia.

Moderná dlažba na terasu

12.7.2019

S príchodom letných mesiacov sa terasa opäť stáva obľúbeným miestom relaxu, pohostenia, rodinných grilovačiek, osláv či iných spoločenských radovánok.

Mrazuvzdorná dlažba - čo jedoznačne rozhoduje?

10.6.2019

Mráz je dôležitým faktorom, ktorý pri kúpe vonkajšej dlažby rozhodne netreba zanedbať. Nájsť dlažbu vhodnú pre miesta vystavené chladnejším poveternostným podmienkam však nie je vždy jednoduché. 

Oporný múr - čo by ste mali vedieť pred realizáciou

10.6.2019

Je samozrejmé, že oporné múry plnia celkom inú funkciu, než zvyšok exteriérových múrov. Nie sú totiž len na oko a nepredstavujú iba akési ohraničenie pozemku, naopak, ich hlavnou úlohou je udržiavať zeminu nachádzajúcu sa za nimi. 

Štiepaný betónový plot - jednoduchá krása

10.6.2019

Konečne ste zavŕšili stavbu svojho vysneného domova a zostáva vám postarať sa už len o posledné úpravy? Takpovediac dotiahnuť dielo do dokonalosti? V žiadnom prípade pri finišovaní nezanedbajte oplotenie, ktoré plní v ideálnom prípade hneď niekoľko funkcií.

Škárovanie zámkovej dlažby

10.6.2019

Pri zakladaní zámkovej dlažby je jej správne škárovanie rozhodne jedným z najdôležitejších krokov. Vhodne zvolená výplň medzier má totiž jednoznačne nemalý podiel zásluhy na celkovom „uhladenom“ vzhľade dlažby...

Atraktívne a funkčné betónové palisády

10.6.2019

Kedysi sa palisády vyrábali výlučne z dreva a v dávnejších časoch, konkrétne v stredoveku, sa využívali najmä ako ochrana hradov a neskôr aj pobreží. V súčasnosti sa však spomínajú hlavne v súvislosti s úpravou záhrad.

Aj ROSUM má dlažbu od ABW

15.11.2018

Spoločnosť ABW mala česť prispieť svojou vysokokvalitnou betónovou dlažbou pri výstavbe architektonického moderného monumentu – administratívnej budovy ROSUM na Bajkalskej ulici v Bratislave.

Krása zašlých časov

09.11.2018

Nosíte si z dovolenky suveníry, aby ste si pripomenuli tie krásne okamih plné pohody? A čo tak si preniesť kúsok južného Francúzska, spomienky na levanduľové polia, starodávne kamenné stavby k vám domov?

Kreatívne využitie betónového plota

08.11.2018

Betónové ploty, resp. betónové tvárnice majú širokospektrálne využitie v oblasti záhrady a exteriéru ako takého. Pritom sú často využívané iba jednotvárne, a to na výstavbu nového plota. S ABW však môžete popustiť uzdu fantázii.

4 výhody veľkoformátovej dlažby

07.11.2018

Veľkoformátová dlažba má veľké množstvo výhod, a to je dôvod jej popularity u čoraz väčšieho množstva zákazníkov. Pre váhavých tu máme 4 dôvody, prečo si vybrať práve veľkoformátovú dlažbu.

Dlažba od ABW skrášli priestory Národného futbalového štadióna

29.10.2018

Stavba Národného futbalového štadióna postupuje míľovými krokmi a už teraz si môžeme z diaľky obzrieť majestátny kolos, ktorý sa týči v bratislavskom Novom meste. V rámci výstavby Národného futbalového štadióna (NFŠ) je spoločnosť ABW hrdým dodávateľom prémiovej betónovej dlažby, ktorá dodá novému štadiónu príjemný, a hlavne moderný a minimalistický vzhľad.

5 dôvodov, prečo si vybrať práve betónový plot

05.10.2018

Každý typ plota disponuje istými vlastnosťami, ktoré sú pri jeho výbere zohľadňované. V našom článku vám chceme priblížiť 5 najdôležitejších dôvodov, prečo si vybrať práve betónový plot. Aké sú jeho výhody a využitie? Prečítajte si viac v našom článku.

Živý vs. betónový plot

03.10.2018

Ploty patria k jednému z najvýraznejších a najviditeľnejších architektonických prvkov vo vašom exteriéri. Plot bude definovať aj váš dom a pozemok, preto jeho výber netreba rozhodne podceňovať. Ľudia si však často vyberajú veci na základe prvého estetického dojmu a nemyslia na možné nástrahy, ktoré prinesie budúcnosť.

Spoločnosť ABW sa môže popýšiť novou nízkoenergetickou budovou

24.9.2018

Cieľom a víziou spoločnosti ABW je neustále sa zlepšovať a modernizovať nielen výrobu, ale aj okolité priestory. Príkladom je vynovený ABWland, ktorý je najväčšou výstavnou plochou dlažieb, plotov a schodov na Slovensku, ako aj úplne nová administratívna budova pre zamestnancov, ktorá spĺňa náročné kritériá moderného dizajnu a  viaceré nízkoenergetické štandardy.

Krásne schody k vášmu domovu

04.9.2018

Už vstup do vášho domu veľa napovie o tom, aký máte vkus a štýl. Exteriér je totiž prvým miestom, v ktorom sa ocitnú všetci vaši hostia pri príchode k vám!

Kameň ako drevo

31.8.2018

Ľudia sa od nepamäti radi obklopujú prírodnými materiálmi. Do svojich domovov radi prenášajú prírodné prvky, s ktorými ide ruka v ruke zvýšená starostlivosť o tieto materiály. Spoločnosť ABW však vždy myslí o krok vpred a v ponuke má aj veľkoformátové betónové dlažby, ktoré svojou štruktúrou pripomínajú drevo, avšak s minimálnou údržbou.

ALPINO plotový múrik – všestranný pomocník

29.8.2018

ALPINO plotový múrik sa stal obľúbený a plnohodnotný kúsok záhrad mnohých zákazníkov ABW. Široké možnosti využitia, množstvo farebných vyhotovení a kompaktnosť z neho robia nenahraditeľný kúsok pre každý exteriér.

Chráňte sa pred pohľadmi susedov s plotmi od ABW

28.8.2018

Človek si už od nepamäti ohraničuje svoje územie. Ploty však dnes neplnia len ochrannú, ale aj estetickú funkciu, ktorá (vzhľadom k veľkosti plotu) zohráva veľkú úlohu. Ako si vybrať plot, ktorý vás ochráni pred očami zvedavých susedov, a zároveň bude vkusným doplnkom vašej záhrady?

Ako sa starať o dlažbu v lete?

02.8.2018

Letná terasa sa v lete stáva epicentrom voľného času. K slnečným letným dňom neodmysliteľne patria grilovačky a opekanie, ktoré v prípade nedostatočnej starostlivosti môže poškodiť betónovú dlažbu. Ako sa týmto problémom vyhnúť Vám poradíme v našom článku.

Skrášlite si terasu: Praktické tipy, ako na to

01.8.2018

Terasa je miesto, kde sa po náročnom dni v práci môžete uvoľniť a oddýchnuť si. Priestor, kde sa môžete nadýchnuť a zrelaxovať pri pohľade na krásnu záhradu. Postavte si malý kúsok raja na trávenie spoločných chvíľ, letných grilovačiek a jesenných opekačiek.

Doplňte záhradu vhodnou dlažbou tak, aby vynikli krásne rastliny!

31.7.2018

Ľudia potrebujú byť obklopený prírodou. Príroda ľuďom dodáva energiu a zároveň ich odbremeňuje od stresu. Pár minút vo vlastnej záhrade po náročnom dni v práci dokáže človeka zázračne uvoľniť.

Čo by mala spĺňať príjazdová cesta?

30.7.2018

Príjazdová cesta k domu je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou a dokonca podmienkou pre kolaudáciu domu. Pri jej výstavbe musíte myslieť na celkovú plochu, ktorú plánujete zastavať, veľkosť a počet automobilov a v neposlednom rade aj jej vhodnosť k domu a k exteriéru. Nikto predsa nechce mať pred domom jedno obrovské parkovisko. ABW vám poradí, čo má správna príjazdová cesta spĺňať.

Nebojte sa pokládky dlažby. 5 jednoduchých tipov, ako to zvládnuť bez problémov

27.6.2018

Pokládka dlažby nie je vôbec taká náročná, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Dôležitá je správna príprava, ktorá vám pomôže predísť mnohým zbytočným starostiam. Prinášame vám 5 jednoduchých tipov, ako zvládnete pokládku dlažby sami. Odmenou vám bude nielen krásny exteriér, ale navyše aj dobrý pocit z odvedenej práce.

Ako sa zbaviť výkvetov na dlažbe

27.6.2018

Tvorba výkvetov vo forme bielych fľakov na betóne je prirodzeným javom. Aj keď si to neuvedomujeme, betón je živý materiál, ktorý neustále pracuje a vyvíja sa. Môže tento prirodzený jav poškodiť vašu dlažbu?

Hity v dlažbách na rok 2018

26.6.2018

Túžite po nádhernom exteriéri, ale v neviete si vybrať z množstva ponúkaných dlažieb? Predstavujeme vám najhorúcejšie hity v dlažbách na rok 2018, vďaka ktorým sa vaša záhrada stane neodolateľnou.

Farebné trendy na rok 2018

18.6.2018

Trend minimalizmu sa objavuje nielen v zahraničí, ale už aj na Slovensku. Minimalistické zmýšľanie hovorí o vylúčení všetkého, čo nás zaťažuje alebo je príliš zložité. Prevláda jednoduchosť, čistota a návrat k prírodným materiálom. Rovnako je to aj s farebnými odtieňmi – najväčšej obľube sa tešia najmä biela, tmavošedá a svetlohnedá. Trend minimalizmu neobišiel ani trh s exteriérovými dlažbami. Aké sú farebné trendy vo „svete“ dlažieb na rok 2018?

Na čo si dávať pozor pri reklamácii?

18.6.2018

Chcete, aby bola vaša reklamácia uznaná, ale neviete, čo všetko bude predávajúci akceptovať? Pomôžeme vám rozpoznať prirodzené javy prírodných materiálov a predísť tak zbytočným sklamaniam pri reklamácii.

Povrchová úprava exteriérovej dlažby: Hladká alebo drsná?

15.6.2018

Ak premýšľate nad tým, aký povrch exteriérovej dlažby zvoliť do vašej záhrady či na terasu, musíte zohľadniť viacero faktorov. Máte deti, ktoré sa rady hrajú vonku? Máte čas na náročnejšiu alebo jednoduchšiu údržbu? Milujete minimalizmus alebo retro či vintage štýl? 

ABW: 5 dôvodov, prečo si vybrať dlažbu od ABW

13.6.2018

ABW je slovenský výrobca dlažby, ktorý sa počas takmer 2 desaťročí stal partnerom pri výbere dlažby pre stovky objektov, domov či záhrad. Veríme, že dokážeme sledovať a zachytávať všetky prosby a priania našich zákazníkov. 

Moderná vs. rustikálna dlažba

12.6.2018

Moderná alebo rustikálna dlažba? Oba typy dlažby sú jednoducho kombinovateľné k vášmu domu či záhrade. Môžete zvoliť obidva alebo ten typ, ktorý vám vzhľadovo a dispozične viac vyhovuje. Moderné prvky v kombinácii s rustikálnymi vytvárajú výborný kontrast, netreba sa však báť odvážnych kombinácií.

NOVINKA: Pripravujeme pre vás vynovený ABWland!

28.5.2018

Naša výstavná plocha dlažieb a iných betónových prvkov sa v roku 2018 zmení na nepoznanie a vy si budete môcť prísť obzrieť novinky, ktoré sme si pre vás pripravili.

Vibrozalievanie vs. vibrolisovanie

25.5.2018

Aký je medzi týmito postupmi rozdiel? Základné a pritom dôležité technické postupy pri výrobe exteriérovej dlažby sú pre väčšinu z nás neznámym pojmom. Pri výbere dlažby je však dôležité informovať sa aj o použitom technickom postupe. V súčasnosti je väčšina typov exteriérových dlažieb vyrábaná buď technickou vibrozalievania alebo vibrolisovania.

Vyberáme nový betónový plot

24.5.2018

Výber a výstavba oplotenia dokážu potrápiť nejedného z nás. Preto si na začiatku dobre premyslite, čo chcete postavením oplotenia dosiahnuť. Chcete úplné alebo len čiastočné súkromie? Je vaším cieľom vytvoriť správne podmienky pre rast vegetácie alebo sa snažíte blokovať nepekný výhľad? Prečítajte si pár tipov v našom článku.

Grafický návrh pre vás pripravíme zadarmo!

18.5.2018

Chcete záhradu, akú nemá nik iný, no neviete si poradiť pri výbere správneho riešenia? ABW vám zadarmo pripraví grafický návrh využitia jednotlivých betónových prvkov vo vašej záhrade.

5 tipov pre starostlivosť exteriérovej dlažby v zime

02.11.2017

Počas zimy je jednoduché sa ukryť pred chladným počasím do vyhriateho domova. Okolie domu je včas počas jesenných a zimných mesiacov často vystavané sneženiu, mrazom a silnému vetru. Zima preverí aj vašu exteriérovú dlažbu. Ako však vaše exteriéry najlepšie ochránite počas nepriaznivého počasia? Poradíme vám.

Ako dlho trvá položenie dlažby?

02.11.2017

Pri strojovom kladení dlažby na veľkých plochách sa dosahujú výkony cca 500m² položenej dlažby za deň, no terasa o výmere 40m² sa bude klásť ručne. Do toho ešte nie je zarátaná príprava podkladu a ostatné zemné práce.

Aké základné druhy dlažby poznáme?

19.10.2017

Betónovú dlažbu rozdeľujeme podľa spôsobu a miesta jej využitia. 

Farba betónovej dlažby

11.10.2017

Betónové dlažby už dávno nie sú len sivé kocky v jednej farbe a v jednom tvare. Betón je tvárny materiál, s ktorým je možné pracovať a tvoriť. Betónové dlažby od ABW preto spĺňajú nielen vysoké technické štandardy, ale aj požiadavky na rôznorodosť tvarov a farieb. 

Mnohotvárnosť betónu

06.10.2017

Betón je populárny stavebný materiál ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Krása betónu spočíva najmä v jeho mnohotvárnosti, v spôsoboch použitia, typoch a farbách. V porovnaní s inými druhmi exteriérovej dlažby vás betónová dlažba svojimi vlastnosťami nikdy nesklame.

Nechajte si poradiť

04.10.2017

Hľadáte exteriérovú dlažbu a neviete sa rozhodnúť, ktorá je pre vašu záhradu či terasu správna? Vyskúšajte náš poradenský servis. Poradíme vám s technickými špecifikáciami, farebnými variantmi či formátmi.

Dajte si položiť dlažbu správne

29.9.2017

Austria Beton Werk je tu pre vás už viac ako 17 rokov. Prispôsobujeme sa potrebám našich zákazníkov a naše služby neustále inovujeme a rozširujeme. Sme vám k dispozícii aj pri výbere overeného a kvalitného realizátora. 

S pocitom bridlice

28.9.2017

Bridlica je populárny materiál najmä vďaka svojej rozmanitosti, elegancii ale aj trvanlivosti. Dodajte vašej záhrade štýl s našimi platňami ARDOSIA a ARDOSIA NUOVA.

Inšpirujte sa v ABWlande!

27.9.2017

Úprava exteriéru patrí medzi časovo náročné projekty, kde naozaj platí, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Príďte sa preto presvedčiť na vlastné oči, na čo by ste pri výbere tej správnej dlažby nemali zabudnúť. Inšpirujeme vás a poradíme vám v ABWlande! Okrem toho sme pre vás pripravili výhodné akcie na naše produkty.

Dravá a majestátna s jemne drsným povrchom

29.8.2017

Vybrať tú správnu vonkajšiu dlažbu je rovnako dôležité ako vyberať farbu na fasádu vášho domu. Dlažba totiž dotvára celkový obraz exteriéru vášho domu. Môže byť nie len elegantná, ale aj účelná.

O kráse záhrady rozhoduje dlažba

28.8.2017

Záhrada. Pokoj i aktívny oddych. Miesto, kde sa môžeme naplno realizovať. Relax pri bazéne, posedenia na terase, kútik s pestovanými bylinkami a plodinami. Záleží len na vás.

Svahové tvárnice a palisády

10.8.2017

Majitelia domov pre spevnenie svojich strmších svahov na svojom pozemku čoraz častejšie využívajú svahové oporné tvárnice. Pre zakončenie či ohraničenie chodníčkov sú zas veľmi obľúbené palisády. 

Oporné múry v záhrade?

02.8.2017

Oporné múry hrajú dôležitú úlohu najmä v svahovitom teréne. Najrozšírenejšie sú v súčasnosti múry z betónových tvárnic. Ľahko sa s nimi pracuje, sú pekné na pohľad a sú konštrukčne pevné.

Pozor – na čo sa nevzťahuje záruka?

28.7.2017

Značkový výrobca dlažby, akým je aj Austria Beton Werk, používa pri výrobe svojich produktov kvalitné suroviny a najmodernejšie výrobné procesy. Nie každý produkt však spĺňa všetky podmienky zákazníka.

Vyberte si betónový plot podľa seba

21.7.2017

Stredovek je naštastie dávno za nami, no ohradenie svojej pôdy je dodnes obľúbeným spôsobom na predelenie susediacich pozemkov. Okrem získaneho súkromia, tak vaše královstvo dostane presne vytýčené kontúry.

Aké sú základné zložky betónu?

13.7.2017

Exteriérová dlažba sa dnes vyrába z rôznych materiálov. Dnes si však niečo povieme o betóne, ktorý je tu s nami už niekoľko tisíc rokov.

Ako ukladať exteriérovú dlažbu?

11.7.2017

Správne uloženie dlažby patrí medzi jednoduchšie stavebné úkony pri prácach okolo domu. Musíte však disponovať aspoň základnou zručnosťou pri manuálnej práci. Majte však na pamäti, že zlá pokládka bude vašou chybou a výrobca za ňu nenesie žiadnu zodpovednosť.

Aký materiál zvoliť na exteriérovú dlažbu?

30.6.2017

Exteriérovú dlažbu si dnes môžete vybrať v rôznych tvaroch a farbách. Betónové dlažby sú síce najrozšírenejšie, no netreba zabúdať aj na ďalšie materiály, ktoré majú svoje výhody.

Prečo je patina na veľkoformátovej dlažbe žiadúca?

28.6.2017

Občas sa stáva, že si klient po výbere obľúbenej dlažby všimne farebnú a povrchovú rozdielnosť relánej dlažby s tou na fotkách. 

Aký štýl dlažby sa vám páči?

23.6.2017

Povrch, farba a rozmery dlažby sú najdôležitejšími faktormi pri jej výbere. Povrchom môžete výrazne podčiarknúť vlastnú osobitnosť a dodáte tak okoliu svojho domu šarm a neopakovateľnosť.

Poraďte si s členitou záhradou

09.6.2017

Záhradu na rovnej a rozľahlej ploche nemá každý z nás. Záhrada môže byť aj členitá s viac alebo menej stúpajúcim terénom. Rozdelenie a vydláždenie takejto záhrady dlažbou je výzvou ale aj priestorom pre kreativitu.

Čo by ste mali vedieť o dlažbe? – druhá časť

31.5.2017

Ak máte vybranú dlažbu, ktorá presne zodpovedá vašim kritériám, je na čase zistiť zopár praktických informácií týkajúcich sa jej pokládky a neskoršieho fungovania.

5 základných tipov – čo by ste mali vedieť o exteriérovej dlažbe?

31.5.2017

Ako si vybrať správnu a kvalitnú dlažbu k svojmu príbytku? Každý z nás má iné preferencie, no vo všeobecnosti si musíme všetci zodpovedať ako spĺňa týchto 5 vlastností.

Akú farbu zvoliť na dlažbu?

31.5.2017

Vhodne zvolená exteriérová dlažba má dar podstatne skrášliť takmer každý rodinný dom. Výber jej tvaru, vzoru a farby je tak veľmi dôležitý.

Vyhrajte sa s dlažbou v záhrade

31.5.2017

Možností ako vybudovať peknú záhradu je nekonečno. Snáď najjednoduchšou je vysadenie trávnika po celej ploche záhrady. Ak však chcete naozaj zaujať, hrajte sa s kombináciami. Jedinečná záhrada by mala totiž pozostávať z viacerých, vkusne vybraných prvkov a doplnkov. 

Máte na dlažbe výkvety? Poradíme vám

31.5.2017

Ak ste niekedy kupovali novú dlažbu alebo múr, určite ste sa stretli so známym nepriateľom takmer každej betónovej konštrukcie – vápenatého výkvetu.

Aktuality

INVENTÚRA!

18.11.2019

Dňa 30.11.2019 bude prebiehať v našej spoločnosti INVENTÚRA, prevádzka bude zatvorená. Za vaše pochopenie ďakujeme.

Oznam o Zatvorení!

18.11.2019

Dňa 22.11.2019 a 23.11.2019 bude firma Austria Beton Werk zatvorená. Za vaše pochopenie ďakujeme.

Katalóg 2020

14.12.2017

Máme otvorené, nakupujte v ABWlande

09.5.2017

ABWland - video

21.9.2015

Pripravili sme pre vás virtuálnu prehliadku ABWland-u. Nech sa páči, vstúpte ďalej.

Aktuálne prijaté opatrenia ABW

25.8.2015

 

Deň otvorených dverí 2015

08.6.2015

15. výročie pôsobenia firmy ABW na slovenskom trhu sme dňa 30.05.2015 spoločne oslávili  v rozšírenom priestore ABWland. A že aj o zábavu nebola núdza, presvedčte sa na vlastné oči.

Otvorili sme pre vás ABWland

16.6.2014

ABWland

Srdečne vás pozývame na návštevu.

Návrat hore