Rady a tipy

5 tipov pre starostlivosť exteriérovej dlažby v zime

Počas zimy je jednoduché sa ukryť pred chladným počasím do vyhriateho domova. Okolie domu je včas počas jesenných a zimných mesiacov často vystavané sneženiu, mrazom a silnému vetru. Zima preverí aj vašu exteriérovú dlažbu. Ako však vaše exteriéry najlepšie ochránite počas nepriaznivého počasia? Poradíme vám.

Ako dlho trvá položenie dlažby?

Pri strojovom kladení dlažby na veľkých plochách sa dosahujú výkony cca 500m² položenej dlažby za deň, no terasa o výmere 40m² sa bude klásť ručne. Do toho ešte nie je zarátaná príprava podkladu a ostatné zemné práce.

Aké základné druhy dlažby poznáme?

Betónovú dlažbu rozdeľujeme podľa spôsobu a miesta jej využitia. 

Farba betónovej dlažby

Betónové dlažby už dávno nie sú len sivé kocky v jednej farbe a v jednom tvare. Betón je tvárny materiál, s ktorým je možné pracovať a tvoriť. Betónové dlažby od ABW preto spĺňajú nielen vysoké technické štandardy, ale aj požiadavky na rôznorodosť tvarov a farieb

Mnohotvárnosť betónu

Betón je populárny stavebný materiál ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Krása betónu spočíva najmä v jeho mnohotvárnosti, v spôsoboch použitia, typoch a farbách. V porovnaní s inými druhmi exteriérovej dlažby vás betónová dlažba svojimi vlastnosťami nikdy nesklame.

Nechajte si poradiť

Hľadáte exteriérovú dlažbu a neviete sa rozhodnúť, ktorá je pre vašu záhradu či terasu správna? Vyskúšajte náš poradenský servis. Poradíme vám s technickými špecifikáciami, farebnými variantmi či formátmi.

Dajte si položiť dlažbu správne

Austria Beton Werk je tu pre vás už viac ako 17 rokov. Prispôsobujeme sa potrebám našich zákazníkov a naše služby neustále inovujeme a rozširujeme. Sme vám k dispozícii aj pri výbere overeného a kvalitného realizátora. 

S pocitom bridlice

Bridlica je populárny materiál najmä vďaka svojej rozmanitosti, elegancii ale aj trvanlivosti. Dodajte vašej záhrade štýl s našimi platňami ARDOSIA a ARDOSIA NUOVA.

Inšpirujte sa v ABWlande!

Úprava exteriéru patrí medzi časovo náročné projekty, kde naozaj platí, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Príďte sa preto presvedčiť na vlastné oči, na čo by ste pri výbere tej správnej dlažby nemali zabudnúť. Inšpirujeme vás a poradíme vám v ABWlande! Okrem toho sme pre vás pripravili výhodné akcie na naše produkty.

Dravá a majestátna s jemne drsným povrchom

Vybrať tú správnu vonkajšiu dlažbu je rovnako dôležité ako vyberať farbu na fasádu vášho domu. Dlažba totiž dotvára celkový obraz exteriéru vášho domu. Môže byť nie len elegantná, ale aj účelná.

Návrat hore