Rady a tipy

Nebojte sa pokládky dlažby. 5 jednoduchých tipov, ako to zvládnuť bez problémov

Pokládka dlažby nie je vôbec taká náročná, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Dôležitá je správna príprava, ktorá vám pomôže predísť mnohým zbytočným starostiam. Prinášame vám 5 jednoduchých tipov, ako zvládnete pokládku dlažby sami. Odmenou vám bude nielen krásny exteriér, ale navyše aj dobrý pocit z odvedenej práce.

Ako sa zbaviť výkvetov na dlažbe

Tvorba výkvetov vo forme bielych fľakov na betóne je prirodzeným javom. Aj keď si to neuvedomujeme, betón je živý materiál, ktorý neustále pracuje a vyvíja sa. Môže tento prirodzený jav poškodiť vašu dlažbu?

Hity v dlažbách na rok 2018

Túžite po nádhernom exteriéri, ale v neviete si vybrať z množstva ponúkaných dlažieb? Predstavujeme vám najhorúcejšie hity v dlažbách na rok 2018, vďaka ktorým sa vaša záhrada stane neodolateľnou.

Farebné trendy na rok 2018

Trend minimalizmu sa objavuje nielen v zahraničí, ale už aj na Slovensku. Minimalistické zmýšľanie hovorí o vylúčení všetkého, čo nás zaťažuje alebo je príliš zložité. Prevláda jednoduchosť, čistota a návrat k prírodným materiálom. Rovnako je to aj s farebnými odtieňmi – najväčšej obľube sa tešia najmä biela, tmavošedá a svetlohnedá. Trend minimalizmu neobišiel ani trh s exteriérovými dlažbami. Aké sú farebné trendy vo „svete“ dlažieb na rok 2018?

Na čo si dávať pozor pri reklamácii?

Chcete, aby bola vaša reklamácia uznaná, ale neviete, čo všetko bude predávajúci akceptovať? Pomôžeme vám rozpoznať prirodzené javy prírodných materiálov a predísť tak zbytočným sklamaniam pri reklamácii.

Povrchová úprava exteriérovej dlažby: Hladká alebo drsná?

Ak premýšľate nad tým, aký povrch exteriérovej dlažby zvoliť do vašej záhrady či na terasu, musíte zohľadniť viacero faktorov. Máte deti, ktoré sa rady hrajú vonku? Máte čas na náročnejšiu alebo jednoduchšiu údržbu? Milujete minimalizmus alebo retro či vintage štýl? 

ABW: 5 dôvodov, prečo si vybrať dlažbu od ABW

ABW je slovenský výrobca dlažby, ktorý sa počas takmer 2 desaťročí stal partnerom pri výbere dlažby pre stovky objektov, domov či záhrad. Veríme, že dokážeme sledovať a zachytávať všetky prosby a priania našich zákazníkov. 

Moderná vs. rustikálna dlažba

Moderná alebo rustikálna dlažba? Oba typy dlažby sú jednoducho kombinovateľné k vášmu domu či záhrade. Môžete zvoliť obidva alebo ten typ, ktorý vám vzhľadovo a dispozične viac vyhovuje. Moderné prvky v kombinácii s rustikálnymi vytvárajú výborný kontrast, netreba sa však báť odvážnych kombinácií.

NOVINKA: Pripravujeme pre vás vynovený ABWland!

Naša výstavná plocha dlažieb a iných betónových prvkov sa v roku 2018 zmení na nepoznanie a vy si budete môcť prísť obzrieť novinky, ktoré sme si pre vás pripravili.

Vibrozalievanie vs. vibrolisovanie

Aký je medzi týmito postupmi rozdiel? Základné a pritom dôležité technické postupy pri výrobe exteriérovej dlažby sú pre väčšinu z nás neznámym pojmom. Pri výbere dlažby je však dôležité informovať sa aj o použitom technickom postupe. V súčasnosti je väčšina typov exteriérových dlažieb vyrábaná buď technickou vibrozalievania alebo vibrolisovania.

Návrat hore