Rady a tipy

Vibrozalievanie vs. vibrolisovanie

Aký je medzi týmito postupmi rozdiel? Základné a pritom dôležité technické postupy pri výrobe exteriérovej dlažby sú pre väčšinu z nás neznámym pojmom. Pri výbere dlažby je však dôležité informovať sa aj o použitom technickom postupe. V súčasnosti je väčšina typov exteriérových dlažieb vyrábaná buď technickou vibrozalievania alebo vibrolisovania.

Vyberáme nový betónový plot

Výber a výstavba oplotenia dokážu potrápiť nejedného z nás. Preto si na začiatku dobre premyslite, čo chcete postavením oplotenia dosiahnuť. Chcete úplné alebo len čiastočné súkromie? Je vaším cieľom vytvoriť správne podmienky pre rast vegetácie alebo sa snažíte blokovať nepekný výhľad? Prečítajte si pár tipov v našom článku.

Grafický návrh pre vás pripravíme zadarmo!

Chcete záhradu, akú nemá nik iný, no neviete si poradiť pri výbere správneho riešenia? ABW vám zadarmo pripraví grafický návrh využitia jednotlivých betónových prvkov vo vašej záhrade.

5 tipov pre starostlivosť exteriérovej dlažby v zime

Počas zimy je jednoduché sa ukryť pred chladným počasím do vyhriateho domova. Okolie domu je včas počas jesenných a zimných mesiacov často vystavané sneženiu, mrazom a silnému vetru. Zima preverí aj vašu exteriérovú dlažbu. Ako však vaše exteriéry najlepšie ochránite počas nepriaznivého počasia? Poradíme vám.

Ako dlho trvá položenie dlažby?

Pri strojovom kladení dlažby na veľkých plochách sa dosahujú výkony cca 500m² položenej dlažby za deň, no terasa o výmere 40m² sa bude klásť ručne. Do toho ešte nie je zarátaná príprava podkladu a ostatné zemné práce.

Aké základné druhy dlažby poznáme?

Betónovú dlažbu rozdeľujeme podľa spôsobu a miesta jej využitia. 

Farba betónovej dlažby

Betónové dlažby už dávno nie sú len sivé kocky v jednej farbe a v jednom tvare. Betón je tvárny materiál, s ktorým je možné pracovať a tvoriť. Betónové dlažby od ABW preto spĺňajú nielen vysoké technické štandardy, ale aj požiadavky na rôznorodosť tvarov a farieb

Mnohotvárnosť betónu

Betón je populárny stavebný materiál ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Krása betónu spočíva najmä v jeho mnohotvárnosti, v spôsoboch použitia, typoch a farbách. V porovnaní s inými druhmi exteriérovej dlažby vás betónová dlažba svojimi vlastnosťami nikdy nesklame.

Nechajte si poradiť

Hľadáte exteriérovú dlažbu a neviete sa rozhodnúť, ktorá je pre vašu záhradu či terasu správna? Vyskúšajte náš poradenský servis. Poradíme vám s technickými špecifikáciami, farebnými variantmi či formátmi.

Dajte si položiť dlažbu správne

Austria Beton Werk je tu pre vás už viac ako 17 rokov. Prispôsobujeme sa potrebám našich zákazníkov a naše služby neustále inovujeme a rozširujeme. Sme vám k dispozícii aj pri výbere overeného a kvalitného realizátora. 

Návrat hore