Rady a tipy

Svahové tvárnice a palisády

Majitelia domov pre spevnenie svojich strmších svahov na svojom pozemku čoraz častejšie využívajú svahové oporné tvárnice. Pre zakončenie či ohraničenie chodníčkov sú zas veľmi obľúbené palisády. 

Oporné múry v záhrade?

Oporné múry hrajú dôležitú úlohu najmä v svahovitom teréne. Najrozšírenejšie sú v súčasnosti múry z betónových tvárnic. Ľahko sa s nimi pracuje, sú pekné na pohľad a sú konštrukčne pevné.

Pozor – na čo sa nevzťahuje záruka?

Značkový výrobca dlažby, akým je aj Austria Beton Werk, používa pri výrobe svojich produktov kvalitné suroviny a najmodernejšie výrobné procesy. Nie každý produkt však spĺňa všetky podmienky zákazníka.

Vyberte si betónový plot podľa seba

Stredovek je naštastie dávno za nami, no ohradenie svojej pôdy je dodnes obľúbeným spôsobom na predelenie susediacich pozemkov. Okrem získaneho súkromia, tak vaše královstvo dostane presne vytýčené kontúry.

Aké sú základné zložky betónu?

Exteriérová dlažba sa dnes vyrába z rôznych materiálov. Dnes si však niečo povieme o betóne, ktorý je tu s nami už niekoľko tisíc rokov.

Ako ukladať exteriérovú dlažbu?

Správne uloženie dlažby patrí medzi jednoduchšie stavebné úkony pri prácach okolo domu. Musíte však disponovať aspoň základnou zručnosťou pri manuálnej práci. Majte však na pamäti, že zlá pokládka bude vašou chybou a výrobca za ňu nenesie žiadnu zodpovednosť.

Aký materiál zvoliť na exteriérovú dlažbu?

Exteriérovú dlažbu si dnes môžete vybrať v rôznych tvaroch a farbách. Betónové dlažby sú síce najrozšírenejšie, no netreba zabúdať aj na ďalšie materiály, ktoré majú svoje výhody.

Prečo je patina na veľkoformátovej dlažbe žiadúca?

Občas sa stáva, že si klient po výbere obľúbenej dlažby všimne farebnú a povrchovú rozdielnosť relánej dlažby s tou na fotkách. 

Aký štýl dlažby sa vám páči?

Povrch, farba a rozmery dlažby sú najdôležitejšími faktormi pri jej výbere. Povrchom môžete výrazne podčiarknúť vlastnú osobitnosť a dodáte tak okoliu svojho domu šarm a neopakovateľnosť.

Poraďte si s členitou záhradou

Záhradu na rovnej a rozľahlej ploche nemá každý z nás. Záhrada môže byť aj členitá s viac alebo menej stúpajúcim terénom. Rozdelenie a vydláždenie takejto záhrady dlažbou je výzvou ale aj priestorom pre kreativitu.

Návrat hore